wtorek, 18 września 2012

Językowo :03.Anna Wieczorek Włoski nie gryzie.

Rzym Mediolan Neapol ... Chcesz nauczyć się podstaw języka, którego używają mieszkańcy wymienionych miast?. Jeśli Twoja odpowiedź brzmi Tak  zapoznaj się z kursem "Włoski nie gryzie". Dzięki podręcznikowi poznasz podstawowe zwroty  i nauczysz się najważniejszych zasad gramatycznych.

 Gdy będziesz potrafił wykorzystać tę wiedzę w praktyce  to  krótkie przedstawienie się  czy odmiana  czasownika nie sprawi ci problemu. Naukę ułatwiają rozmaite ćwiczenia i umieszczone na marginesach słowniczki . Podczas rozwiązywania zadań śmiało możesz z nich skorzystać .Małym minusem  książki jest to , że nie została do niej dołączona płyta audio. Nagrania   dostępne są za to  na stronie internetowej www.slowka.pl/wymowa. Każda z  części serii nie gryzie ( można się z nią uczyć aż 12 języków) jest identycznie skonstruowana. Zawsze te same rozdziały tematyczne , stałe sekcje takie jak  Słówka i konstrukcje czy Sprawdź się i zbiorczy słownik z wszystkimi zwrotami jakie wcześniej widzimy na marginesach) .Po zakończeniu nauki z  niniejszym kursem nasz poziom znajomości języka to A1.

Szereg różnych publikacji wydawnictwa Edgard  zbiera coraz lepsze recenzje. Dlatego postanowiłam  uczyć się języków obcych korzystając z podręczników, jakie ono oferuje. Tym co mnie najbardziej przekonało była aktywna metoda nauki. Odkrywam nowe słowa nie poprzez ciągłe "zakuwanie", ale dzięki zadaniom, które rozwiązuję.  Mówią , że ćwiczenie czyni mistrza. W tym przypadku to przysłowie sprawdza się w stu  procentach. Mogę powiedzieć iż  warto było zapoznać się z tą  pozycją. Jest naprawdę dobra dla osób, które wcześniej nie miały styczności z mową włochów. Jeśli , ktoś chce za jakiś czas kontynuować naukę  włoskiego ten tytuł jest idealnym wprowadzeniem. Zawsze można za jego pomocą powtórzyć to co już umiemy i dopiero potem rozpocząć kolejny etap edukacji.

12 komentarzy:

 1. Korzystałam już z tej pozycji (tyle tylko że Hiszpański Nie Gryzie!) i mnie strasznie przypadła do gustu :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Włoski jest piękny, kocham wprost ich piosenki.

  OdpowiedzUsuń
 3. O! Przydałaby się ta książka... Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. z pewnością ciekawa pozycja dla kogoś, kto szuka pomocy w nauce :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam z tej serii angielski i norweski. Uczę się też francuskiego, więc na włoski raczej nie znajdę czasu, ale w przyszłości chciałabym się go nauczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ładny język ale nie mam zamiaru się go uczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Włoski, włoski, włoski *.* Chcę to!

  OdpowiedzUsuń
 8. :) ja kocham hiszpański. Polecam blondynkę na językach. Wiem, że włoski też jest.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hiszpańskiego też się uczę z tą serią i z książką "Blondynka na językach". Jest bardzo dobrze skonstruowana.

   Usuń
 9. Jeśli chodzi o włoski to raczej odpadam, ale może sięgnę po angielski albo francuski z tej serii :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Raczej nie mam nauki tego języka w planach.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo fajnie Aniu,że koncentrujesz się na nauce języków obcych.
  Zachęcający tytuł rozmówek.
  Pozdrawiam

  Justyna G.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.