wtorek, 4 września 2012

Językowo : 02. Agnieszka Kowalewska Hiszpański nie gryzie.

Językiem hiszpańskim posługuje się w sumie około 500 milionów osób. Jest on trzecim ( zaraz po angielskim i chińskim) najczęściej używanym dialektem globu. Dla tych którzy chcą nauczyć się jego podstaw wydawnictwo Edgard przygotowało specjalną publikację.
"Hiszpański nie gryzie"  to podręcznik umożliwiający szybką i skuteczną edukację   języka obcego z, którym wcześniej nie mieliśmy styczności. Podczas korzystania z tej książki nauczysz się najważniejszych zasad gramatycznych. Poznasz też słownictwo niezbędne do konwersacji z  rodowitym Hiszpanem. Kurs podzielony został na 13 rozdziałów.  W każdym z nich znajdziesz praktyczne ćwiczenia , dialogi i teksty. Nie brakuje mini słowniczków ani miejsca na notatki własne. Ta pomoc naukowa  przeznaczona jest zarówno dla uczniów jak i osób dorosłych . Zawiera  najpopularniejsze  zagadnienia  , ciekawostki o Hiszpanii oraz zadania podsumowujące . Pomagają one utrwalić zdobyte wcześniej wiadomości . Gdy zapomnisz znaczenia któregoś z słówek możesz zajrzeć na umieszczonego na końcu słownika. Autorka zadbała również o to aby każdy chętny miał możliwość szlifowania  umiejętności rozumienia ze słuchu .  (Do książki dołączona została płyta  CD ). Na uwagę zasługuje również fenomenalnie skonstruowany pierwszy fragment podręcznika. W przystępny sposób wyjaśniono tam   reguły wymowy , oraz zasady stosowania akcentu.  Zadania znajdujące się w tej publikacji są starannie przygotowane i mają różny stopień trudności. Po  wykonaniu danego ćwiczenia aby przekonać się czy zostało zrobione poprawnie wystarczy zerknąć na strony z odpowiedziami. Podręcznik ten jest doskonałym wstępem do nauki hiszpańskiego na nieco wyższym poziomie. Idealny dla początkujących. Polecam.
Za możliwość zapoznania się z kursem serdecznie dziękuję wydawnictwu Edgard.

15 komentarzy:

 1. Jakoś zbytnio nie interesuję się hiszpańskim. Wolę włoski;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze chciałam nauczyć się tego pięknego i cudownie brzmiącego języka, więc przydałby mi się taki podręcznik. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mialam z tego wydawnictwa kusr jzyka japonskiego : ) Pozdrawiam i zapraszam na nowy wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wolałabym francuski, aby przypomnieć sobie co nieco :)

  OdpowiedzUsuń
 5. akurat nigdy j. hiszpańskim zainteresowana nie byłam, także pass :)
  ale np do angielskiego już chętniej :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam z tej serii książkę do japońskiego, bardzo mi się podoba i chętnie sięgnę po kurs do innego języka :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Od roku uczę się hiszpańskiego, więc podstawy już znam, ale po jakąś kontynuację dla średnio-zaawansowanych lub podręcznik do rosyjskiego chętnie sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawe, ale hiszpański to raczej nie dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 9. Uczę się z tym tytułem i jestem bardzo zadowolona. Dobrze przygotowany tytuł ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo by mi się spodobała. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam w domu, świetna pozycja ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Od jakiegoś czasu mam ochotę na naukę hiszpańskiego, ale póki co chodzę na angielski, więc może w przyszłym roku :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Miałam okazję zapoznać się z tym kursem i zgadzam się, że jest naprawdę ciekawy:))

  OdpowiedzUsuń
 14. Uwielbiam hiszpański. Uczę się sama i chętnie wypróbuję ten podręcznik. Dotychczas korzystałam z kilku zagranicznych oraz głównie z PONS-a ,którego polecam. :)Obserwuję bloga i zapraszam do swojego :)

  Pozdrawiam, Natalie O'Sullivan

  www.funstrefa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.