wtorek, 29 lipca 2014

Językowo 16: Magazyn ¿ESPAÑOL? SÍ, GRACIAS nr 27/2014.


Ostatnio recenzowałam  magazyn do nauki angielskiego . Dziś w kolejnej  piętnastej już odsłonie mojego językowego kącika kilka słów o gazetce, która pozwoli lepiej poznać język jakim posługują się w słonecznej Hiszpanii. ESPAÑOL? SÍ, GRACIAS  to kwartalnik tworzony przez polsko -hiszpański zespół redakcyjny . Każdy artykuł okraszony jest bogatym materiałem zdjęciowym. Cena takiego magazynu to jedyne 10.90zł. Można go zamówić bezpośrednio u wydawcy, wystarczy zajrzeć na :lub kupić w salonach Empik, Kolporter, a także  w dobrych księgarniach językowych.


Co znajdziemy w numerze lipcowo wrześniowym ?
 • Artykuł z zakresu polityki czyli pewien konflikt pomiędzy Hiszpanią a Argentyną 
 • Tekst, którego bohaterem jest zmarły niedawno były premier Hiszpanii Adolfo Suarez.
 • Słownictwo  przydatne podczas podróży i wizyty w banku
 • Fragmenty związane ze sportem ( przybliżenie sylwetki pływaczki Mireii Belmonte), kuchnią (przepis na sałatkę ), czy historią ( artykuł o królu Alfonsie X Mądrym).
 • Ciekawostki , ćwiczenia do samodzielnego rozwiązania , teksty o podróżach itp.
Największe zalety ?
 • Różnorodność tematów.
 • Możliwość  pobrania i  odsłuchania części  artykułów w formacie mp3 .
 • Możliwość pobrania dodatkowych materiałów( konspektów) , które mogą wykorzystać nauczyciele podczas zajęć w szkole , czy na kursie językowym .
 • Oznaczenie poziomu trudności artykułu ( w tym numerze , aby dokładnie zrozumieć artykuły trzeba znać język na poziomach od A2-C1). Dla tych , którzy tak jak ja dopiero zaczynają przygodę z tym językiem  lektura tego numeru  może być  nie lada wyzwaniem.
 • Lista trudniejszych słówek pod każdym artykułem.
Komu warto ten magazyn polecić ? 
Osobom, znającym hiszpański co najmniej na poziomie średnio- zaawansowanym lub zaawansowanym, tym, którzy nie boją się wyzwań językowych i chcą wypróbować inną metodę  jednego z najbardziej melodyjnych języków świata.
Za możliwość poznania kolejnego magazynu językowego dziękuję Wydawnictwu Colorful Media. 
2 komentarze:

 1. To oznaczanie poziomu danego tekstu to świetna sprawa. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hiszpański to jednak nie dla mnie. Nie znam ani słóweczka, co mogłoby być sporą przeszkodą w przebrnięciu przez artykuły. :

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.