poniedziałek, 10 września 2012

56. Nicholas Sparks " Dla Ciebie wszystko".

                                                      Audiobook,  Lektor : Maria Seweryn

"Dla Ciebie wszystko" to już moje dwunaste spotkanie z piórem Nicholasa Sparksa.  Amerykański pisarz jest autorem  bardzo popularnym. Jego dzieła  przetłumaczone zostały na ponad trzydzieści języków i wydane w milionowych nakładach Najnowsza powieść  twórcy bestsellerów    nie urzekła mnie tak bardzo jak poprzednie. Pomimo tego myślę, że czas który na nią przeznaczyłam wcale nie był stracony.    Po raz kolejny czytelnik odbywa wędrówkę do świata uczuć i poznaje historię wielkiej miłości głównych bohaterów Amandy i Dawsona. Choć rodzice dziewczyny nie akceptują chłopaka ona nic sobie z tego nie robi. Dla niej liczą się  uczucia jakie żywi do szkolnego kolegi. Po  kilku miesiącach znajomości tych dwoje musi się rozstać. Mężczyzna  postanawia zerwać z ukochaną ,aby nie odbierać jej możliwości dalszego  rozwoju i edukacji. Zdaje sobie sprawę z konsekwencji . Wie też , że nie może postąpić inaczej. W czasie gdy  nastolatka najpierw kończy  studia a potem zakłada rodzinę  chłopak idzie zupełnie inną drogą. Spędza  kilka lat w więzieniu.

 Po odbyciu kary nieustannie wędruje unikając spotkań z ludźmi. Do rodzinnego miasteczka  powraca tylko w jednym celu. Chce uczcić pamięć człowieka  na , którego w trudnych chwilach zawsze mógł liczyć.  Dobry kolega postarał się również o to aby  Dawson po powrocie  znów spotkał kobietę, która kiedyś skradła jego serce. Czy tak się stanie ?. Dlaczego mężczyźnie tak bardzo zależało aby ta dwójka ponownie się zobaczyła?

Początkowe rozdziały powieści  zawierają niezwykle dokładną charakterystykę pierwszoplanowych postaci, opowiadają o ich przeszłości. Opisy te nie są zbyt pasjonujące i mogą odebrać ochotę do dalszej lektury. Na szczęście były to  złe miłego początki. Choć historia opisana w powieści  nie  zbyt wyszukana  mimo wszystko ma w sobie to coś co przyciąga uwagę czytelnika. Autor co prawda skupia się przede wszystkim na relacjach pomiędzy Amandą a Dawsonem . ale  nie zapomina o przedstawieniu  pozostałych  postaci w tym rodziców bohaterki. Wątki poboczne , które początkowo wydają nieistotne  ostatecznie okazują się być tak samo ważne  jak ten główny. Tytuł utworu  można zrozumieć dopiero po zakończeniu lektury. Każda jego  interpretacja jest na swój sposób poprawna.  Książkę mogę polecić temu kto uwielbia  te klimaty i tak jak ja jest fanem lub fanką twórczości  autora. 


Za audiobooka serdecznie dziękuję  platformie Audeo.pl.
                              

19 komentarzy:

 1. Nie czytałam nic Sparksa, w bibliotece jest wiele jego książek. Lecz tę przeczytam, dziś pojawiła się na stronce biblioteki i już zamówiłam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też jestem wielką fanką Sparksa, ale ta książka akurat jako jedyna mi się nie podobała. Na pytanie dlaczego odpowiada recenzja na moim blogu: www.funstrefa.blogspot.com. Pozostałe książki autora, które czytałam były jednak świetne (Pamiętnik, List w butelce, Szczęściarz oraz I wciąż ją kocham). Pozdrawiam i polecam twórczość Sparksa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie książki, które wymieniłaś czytałam. Ich recenzje na pewno pojawią się na blogu .

   Usuń
 3. Nie czytałam jeszcze nic Sparkasa, może kiedyś. A za audiobookami jakoś nie bardzo, wolę tradycyjna książkę. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. lubię autora, więc pewnie i tej książce dam w swoim czasie szansę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja mam za sobą dopiero dwie pozycje autora, ale chętnie sięgnę po kolejne :) Ale zdecydowanie w wersji papierowej, ebooki i audiobooki nie są dla mnie ;-) pozdraiwam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie lubię audiobooków ale po tą powieść sięgnę może w wersji papierowej;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jutro wyruszam do biblioteki by w końcu przeczytać jakąkolwiek pozycję tego autora :D
  A co do audiobooków... wolę zwykłe książki, ale jeśli taki mi się trafi to nie narzekam
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ze Sparksem mam jedną nieudaną przygodę - Pamiętnik. Czy po tę książkę sięgnę? Chyba tak, dam mu jeszcze szansę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie czytałam nic Sparksa, choć w bibliotece jest wiele ich dzieł. TĄ dziś wpisano na listę i już w necie sobie zamówiłam. Choć obleżenie będzie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zdecydowanie jedna z moich ulubionych :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Coś Sparksa w końcu wypadałoby ptrzeczytać ;p.

  OdpowiedzUsuń
 13. jw. Twórczość Sparks'a mam w planach od dłuższego czasu, jednak jakoś jeszcze nic z jego repertuaru nie wpadło w moje łapki :(

  OdpowiedzUsuń
 14. Mam w planach zapoznanie się z twórczością Sparksa :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Sparks dopiero przede mną, ale najpierw muszę się doszukać ksiażki, której ekranizacji jeszcze nie widziałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Na Sparksa od dłuższego czasu ostrze sobie pazurki !

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.