niedziela, 21 września 2014

Posty na życzenie #1 Miłośniczka Książek Muzyka z ekranu czyli zestawienie pięciu ulubionych piosenek z filmowych adaptacji książek.

Cześć ! Dzisiaj jedna z notek zapowiadanych w ostatnim sierpniowym poście. Na specjalne życzenie jednej z moich czytelniczek Miłośniczki Książek przedstawiam zestawienie pięciu ulubionych piosenek z książkowych ekranizacji.  Jeśli będziecie chcieli za jakiś czas pojawi się kolejna cześć . Póki co magiczna piątka. Zaczynamy .
1. Mandy Moore Only Hope- nie miałam wątpliwości , że to właśnie ta piosenka będzie na pierwszym miejscu. Utwór pochodzi z jednego z moich ulubionych i  zarazem najbardziej wzruszających filmów jakie widziałam. Szkoła uczuć to produkcja nakręcona na podstawie powieści Jesienna miłość . Obraz ten za każdym razem chwyta mnie za serce, wyciska łzy i wbija w fotel.

2. Miley Cyrus When I Looked You.- tak wiem powtarzam się, ale nic nie poradzę na to, że uwielbiam ekranizacje powieści  Sparksa . Choć nie lubię Miley ani jaki aktorki ani jako wokalistki to muszę przyznać, że w roli Ronnie głównej bohaterki książki Ostatnia piosenka wypadła całkiem nieźle. Piosenka, która została przez nią wykonana w filmie o tym samym tytule ma w sobie jakiś urok. Jej się po prostu bardzo przyjemnie słucha. Dlatego też znalazła się w  zestawieniu. 

3. Amanda Seyfried Little House - każdy kto odwiedza regularnie mojego muzycznego bloga ( a nawet tę stronę  bo od czasu do czasu i tu pojawia się trochę muzyki)wie, że uwielbiam ballady. Piosenka Little House z filmu I wciąż ją kocham  to taki utwór przy, którym można zamknąć oczy  i na chwilę gdzieś odpłynąć zapominając o Bożym świecie. Czasami każdy z nas tego potrzebuje. 

4. James Blunt Carry You Home- piosenka ta znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu Bez mojej zgody powstałego na podstawie powieści Jodi Picoult o tym samym tytule. Znów jest balladowo i nastrojowo. Kto widział film wie, że ten utwór idealnie do niego pasuje. 
 5. Linkin Park Leave Out All The Rest - na koniec coś dla miłośników muzyki rockowej. Piosenka, którą znajdziemy na ścieżce dźwiękowej do filmu będącego adaptacją pierwszej części sagi Zmierzch.

I jak ? Zaskoczyłam Was? Napiszcie w komentarzach, które piosenki znalazłyby się na Waszych listach .

 
7 komentarzy:

 1. Normalnie nie wierze;) trafilaś w dziesiątkę:) a właściwie to w piątkę bo moje typy pokrywają się z twoimi w 100% wszystkie są cudowne i nie potrafiłabym wybrać najlepszej z nich;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja uwielbiam tę piosenkę ze "Zmierzchu" (nie pamiętam, z której części): https://www.youtube.com/watch?v=XjZAc7aV1Xw

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Linkin Park uwielbiam. Sama nie wiem jaki utwory trafiłyby na moją listę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Powiem tak, większość z tych piosenek jest naprawdę świetne. Szczególnie pierwsza, trzecia i ostatnia pozycja. Poza tym podziwiam Cię, że potrafiłaś wybrać jakieś piosenki, ja pewnie bym się nad tym zastanawiała ze dwie godziny, a potem i tak bym zaniechała - istnieje za dużo świetnych piosenek i nie miałabym sumienia pominąć niektórych. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kawałek ze "Szkoły uczuć" i mi się bardzo podoba. Cudowny film i jeszcze piękniejsza książka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. pierwsze trzy także znalazłyby się na mojej liście :) pozostałych dwóch chyba nie znam :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.