czwartek, 31 grudnia 2015

Podsumowania Anne 18 # 3 Rok 2015 w liczbach i nie tylko czyli blogowy rachunek sumienia.


źródło
Witajcie w tym wyjątkowym, bo ostatnim w roku dniu. Tradycji musi stać się zadość , tak więc przygotowałam podsumowanie mojej blogowej działalności. Zanim jednak spojrzę w liczby i poszczególne obszary chciałabym napisać po prostu Dziękuję. Komu ? Przede wszystkim Wam Moim Czytelnikom za to, że zaglądaliście tutaj mimo iż przez pierwszych sześć miesięcy tego roku moja obecność i aktywność na blogu była bardzo mała. Jednak tak jak pisałam wcześniej w życiu są rzeczy ważne, ważniejsze i priorytety, a tym dla mnie w 2015 roku było napisanie i obrona pracy licencjackiej. Dziękuję też za cierpliwość wszystkim wydawnictwom i portalom literackim. Tyle słowem wstępu . Pora na tę nie ukrywajmy nudną cześć podsumowania czyli statystyki. 

 • Liczba wyświetleń : 363 364 ( W 2014 285 937)
 •  Liczba obserwatorów : 172 ( w 2014 - 171)
 • Liczba  postów : 436( w 2014 -354)
 • Liczba komentarzy: 4974 ( w 2014- 4308)
 • Liczba przeczytanych książek : 21
 • Liczba napisanych recenzji : 13 ( teksty na temat pozostałych  przeczytanych powieści ukażą się już w 2016 roku) - tu mam do siebie najwięcej pretensji, bo taki wynik absolutnie mnie nie zadowala. Ale może ta trzynastka wcale nie była taka pechowa, bo czuje, że moje tegoroczne recenzje są  bardziej dopracowane i generalnie lepsze. Małe, ale jednak pocieszenie. A Wy co sądzicie o recenzjach opublikowanych tutaj w 2015 roku ?
Egzemplarze recenzenckie , wyzwania czytelnicze i wywiady
Według statystyk prowadzonych na portalu Lubimy Czytać w 2015 roku w ramach współprac recenzenckich otrzymałam od wydawców 24  pozycje w tym:
 • 20 książek z czego kilka było egzemplarzami przedpremierowymi
 • 2 magazyny English Matters 
 • 1 podręcznik do nauki gramatyki angielskiej 
 • Kalendarz Polskie zwycięstwa obejmujący okres od września 2015 do grudnia 2016. 
Cześć tytułów wciąż czeka na przeczytanie.  W 2015 roku  brałam udział w tylko jednym wyzwaniu czytelniczym Polacy nie gęsi , które udało mi się ukończyć. Przeprowadziłam także wywiad. Dotyczył on trylogii Szukaj mnie wśród lawendy autorstwa Agnieszki Lingas - Łoniewskiej. Znadziecie go  tutaj
Oprócz książek otrzymanych od wydawców czytałam również te, które sama zakupiłam, wygrałam w blogowych konkursach lub dostałam w prezencie.  W tym roku przeważały powieści rodzimych autorów. Było ich aż 15.
Akcje, cykle, projekty, tematyka bloga
W październiku wraz z kilkoma innymi osobami zachęcałam Was do czytania klasyki Klasyka okiem blogerów.
Natomiast 6 grudnia dzieliliśmy się najpiękniejszymi czytelniczymi wspomnieniami. Mikołajkowy prezent od blogerów i nie tylko 
Mocno zaniedbałam cykle Językowo , Czytelnicze wspomnienia, a całkowicie zrezygnowałam z Gdy pisałam to słuchałam. Blogową pustkę jaka tutaj zapanowała starałam się zapełnić: 
 • Dyskusjami
 • Postami z muzyką
 • Postami informacyjnymi/ z odpowiedziami na pytaniaia 
 • Postami, do których zainspirowali mnie inni blogerzy
 • Zapowiedziami wydawniczymi/ materiałami od wydawców 
 • Stosikami 
 • Recenzjami
 Okres od lipca do grudnia sprawił , że to podsumowanie wygląda nie tak źle jak się spodziewałam.  Dużo mi jako blogerce dały pozytywne komentarze oraz posty z poradami u Klaudyny.
To ona swoimi tekstami , a zwłaszcza tym 
zmotywowała mnie do przeprowadzenia metamorfozy bloga. Odkryłam ile prawdy jest w zdaniu, które padło w przywoływanym poście : Nie każdy potrzebuje rewolucji. Ja jestem właśnie taką blogerką, która pozostała wierna swoim postanowieniom, ale jednocześnie mocno popracowała nad tym, aby jej miejsce w sieci było przejrzyste, przyjazne dla czytelnika i po prostu ładniejsze. Bo jego wygląd też ma znaczenie. Co ważne ja sama " czuję się" lepiej  z tymi zmianami. To chyba najważniejsze. Co prawda w ciągu roku " uciekło" ode mnie  paru obserwatorów ( w pewnym okresie było ich 177), ale liczby to nie wszystko. 
Co się zmieniło w na blogu Książki Warte Przeczytania ? 
 •  Tło, pasek boczny, ilość zakładek i układ - myślę, że teraz znacznie łatwiej się po nim poruszać. 
 • Etykiety- powstało sporo nowych, kilka zmieniło nazwę, a inne zniknęły.
 • Pojawił się Kącik blogowy, który bardzo polubiliście.
 • Powstało miejsce dla Was, gdzie możecie się wypowiadać na temat bloga oraz zostawiać swoje pomysły, ale na razie nikt tego nie czyni.
 • Poszerzyłam tematykę bloga o recenzje filmowe oraz wpisy prezentujące kanały i programy telewizyjne ( Cykl Film i Telewizja).
 • Poprawiła się organizacja bloga -  zaczęłam korzystać z pomocy, które przygotowały i udostępniły innym : Dominika , Justyna i Klaudyna . 
 • Anne 18 stała się bardziej uważną i otwartą blogerką. Uważną dlatego, że robię coraz mniej szkolnych błędów jakie powinnam już dawno wyeliminować ( mam tu na myśli teksty, których nie oddaję do korekty). Nawet jeśli  się  one zdarzają to dużo szybciej niż wcześniej je zauważam. W tym miejscu dziękuję osobom, które zwracały mi uwagę na pomyłki. Moja otwartość przejawia się przede wszystkim w tym, że dopuściłam Was do głosu i pozwoliłam w jakimś stopniu decydować o tematyce i sposobie funkcjonowania mojego kawałka sieci ( wspomniane wcześniej akcje, kącik i ankiety dla czytelników, dziękuję za liczny udział w nich).
 • Pisząc o większej otwartości nie mogę nie wspomnieć o współpracy blogerskiej w ramach, której napisałam dla Legera  tekst o edukacyjnych walorach cyklu Harry Potter. On natomiast naskrobał dla mnie Tekst o lekturach szkolnych 
Plany na 2016 rok ? 
O większości z nich pisałam już wcześniej :
Co poza tym ? 
 • Chciałabym, aby na okładce jakieś książki pojawiła się moja rekomendacja- w 2015 kilkakrotnie było blisko, ale nie wyszło.
 • Zamierzam powrócić do systematycznej nauki angielskiego oraz rozpocząć swoją własną  Misję włoski. Tak Klaudyna znowu mnie motywujesz. 
 • Oglądać jak najwięcej filmów zwłaszcza tych z autorskiego wyzwania
 • Pisać recenzje przeczytanych książek szybciej niż  dotychczas.
 • Jeśli kupować książki to tylko te z listy życzeń
 • Zrealizować postanowienia noworoczne związane z życiem codziennym, o których nie będę tutaj pisać.
 Na koniec powtórzę pytania  postawione  przy zeszłorocznym podsumowaniu   Jakie są Wasze czytelnicze i wyzwaniowe plany na  2016 r? Zrealizowaliście w 100% tegoroczne ? 

Życzę wszystkim czytelnikom szampańskiej zabawy sylwestrowej, samych pogodnych dni w nadchodzącym 2016r . Niech spełnią się wszystkie wasze czytelnicze i nie tylko marzenia. Dziękuję za kolejny wspólny rok. Anne 18.


 
 
 

4 komentarze:

 1. Pięnie Twój blog przez ten rok ewoluował - gratuluję! I życzę Ci, aby wszystkie Twoje noworoczne plany i marzenia zostały zrealizowane.
  Ja nie mam żadnych oczekiwań, jedynie chciałabym, aby zdrowie i szczęście zawsze mi towarzyszyło :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ u Ciebie się działo. Rozwijasz się Kochana!!! Życzę zaczytanego 2016 roku!!!! Oby był mega książkowy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo rozbudowane podsumowanie :) Muszę przyznać, że mimo tego, iż byłaś mniej aktywna w tym roku na blogu, to i tak sporo się u Ciebie działo :) Jeśli chodzi o kącik dla blogerów, w którym mogą się wypowiadać na temat bloga itd itp, to u mnie dawien dawno też coś takiego powstało i również nie cieszyło się aktywnością. Usunąć nie usunęłam, gdzieś tam w czeluściach bloga istnieje, ale nie przypominam o nim - nic na siłę. Odnośnie planów na przyszły rok - mam nadzieję, że uda Ci się wszystkie je zrealizować. Tego Ci życzę. I w ogóle wielu, wielu sukcesów w 2016 roku - na każdym polu, czy to czytelniczym, czy też osobistym. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobre podsumowanie, ciesze sie, ze sie tak rozwinelas ;) pozdrawiam i zapraszam ;)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.