wtorek, 29 grudnia 2015

Podsumowania Anne 18 # 2 Realizacja postanowień blogowych tworzonych pod koniec 2014 roku.

Witajcie we wtorek. Przychodzę do Was z drugą częścią blogowego podsumowania mijającego roku. Będzie o tym na ile i czy w ogóle udało mi się zrealizować postanowienia przygotowywane w grudniu 2014. Zaczynamy.
 źródło
W zeszłym roku mniej więcej o tej samej porze obiecywałam sobie, że 2015 rok będzie czasem kiedy : ( czarny- punkty niezrealizowane, czerwony to co udało mi się zrobić).
 • Będę czytać więcej i szybciej oraz sięgać po książki ze swojej własnej biblioteczki. Niestety na obietnicach się skończyło. 
 • Postaram się sięgać po książki z wcześniej przygotowanych list. Tego punktu również nie udało się zrealizować. 
 • Powołam do życia od 3- 5 nowych cykli blogowych związanych z różnymi typami literatury, które czytam. Ostatecznie postanowiłam pozwolić Wam wybrać  jeden cykl, który chcielibyście tutaj widzieć. Wygrała klasyka
 • Będę kontynuować cykle, które obecnie są na blogu czyli  Czytelnicze wspomnienia, Dyskusja i Językowo. Nareszcie jakiś punkt, który udało mi się chociaż w pewnym stopniu zrealizować. 
 • Wrócę do bardziej systematycznego wstawiania notek. Nic z tego nie wyszło. Mało tego było z tym jeszcze gorzej niż w 2014.  
 • Nie zaniedbać nauki języków obcych- zaniedbałam i to strasznie, ale mówi się trudno, po prostu nie miałam na nią czasu. 
 • Staranniej wybierać egzemplarze do recenzji- punkt zrealizowany, bo miałam ich dwa razy mniej niż wcześniej. 
 • Zrezygnować z udziału w wyzwaniach czytelniczych - całkowicie się nie udało, ale tak jak planowałam brałam udział tylko w Polacy nie gęsi. 
 • Zadbać o estetykę recenzji i wizualną stronę bloga- wprowadziłam tutaj sporo zmian począwszy od wyglądu, poprzez układ, nowe elementy  na pasku bocznym aż  do porządku w zakładkach. W tej kwestii jestem z siebie dumna. 
 •  Pisać lepsze recenzje i bardziej przemyślane komentarze- czuję, że piszę inaczej niż wcześniej. Jedni mówią, że lepiej inni nie komentują. Ja widzę różnicę dlatego ten punkt zaliczam do zrealizowanych. 
 • Będę kupować tylko wcześniej upatrzone tytuły- udało się. 
 • Urozmaicę bloga/ poszerzę jego tematykę / postaram się bardziej  zareklamować. Tu też jestem z siebie zadowolona, bo pojawił się cykl związany z telewizją,  Kącik dla Czytelników, Kącik blogowy, autorskie wyzwanie filmowe oraz tekst gościnny. Ponadto kilkakrotnie zapraszałam Was do współtworzenia postów i wypadło to naprawdę fajnie. Trochę linków do moich recenzji pojawiło się na najpopularniejszym portalu społecznościowym ( Fan Page autora/ książki/ wydawcy).  Takie tam małe sukcesy, które bardzo cieszą.  
 • Na blogu zaczną pojawiać się recenzje filmowe- na razie jest jedna Mały książe- recenzja filmowa , ale na początek dobre i to.
Jeśli chodzi o listę książek, które chciałam przeczytać w tym roku to moja skuteczność wynosi 10%. Przeczytałam dokładnie jedną z dziesięciu zaplanowanych pozycji,a była to Jeżynowa zima. 
  
Jak widać zrealizowałam mniej lub bardziej dokładnie, ale siedem z dwunastu punktów planu. Nie jest źle, ale zawsze mogło być lepiej. Po prostu porwałam się trochę z motyką na słońce zamiast mierzyć siły na zamiary. Postaram się ,aby za rok ta skuteczność była jeszcze wyższa.
Cześć moich   czytelniczo- blogowych planów na 2016 rok już znacie. Resztę zdradzę 31 grudnia w ostatniej części podsumowania.
 Teraz zostawiam Was z utworem zespołu Myslovitz Krótka piosenka o miłości.

 oraz z pytaniem Ile i jakie blogowe postanowienia na 2015 rok udało  Wam się zrealizować ?  Miłego dnia. Anne 18.
 

5 komentarzy:

 1. Ależ dokładnie wszystko rozpisane :O

  OdpowiedzUsuń
 2. Podziwiam, że udało Ci się zrealizować tyle postanowień. Ja nigdy nie robię żadnych planów. Wolę na bieżąco wszystko ogarniać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Udało mi się zrealizować przeczytanie 26 książek w ciągu roku, wyszło nawet więcej, ale nie jestem szczególnie zachwycona, bo zawsze to było 52 i wychodziło o wiele więcej. Jednak matura, początek studiów, pewne osobiste kłopoty sprawiły, że po prostu nie udało się więcej. Powodzenia i szczęścia w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
 4. Udało się co nieco, mozesz byc zadowolona ;) pozdrawiam i zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. O, całkiem sporo udało się zrealizować. Podziwiam zwłaszcza za punkt z kupowaniem tylko tych książek, które zaplanowałaś :D

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.