piątek, 8 czerwca 2012

24.Katarzyna Michalak" Lato w Jagódce."

Zacznę dość nietypowo bo nie od treści lecz od okładki. Przedstawia ona  mały dworek przystrojony pięknymi  różami. Dlaczego taki a nie inny tytuł?. Książka ta jest częścią " owocowej serii , natomiast w lecie rozgrywa się akcja powieści. Magiczna okładka zachęca nie tylko do przejrzenia kilku stron ale i przeczytania całej książki. Jest to opowieść o tym ,że osoby niepełnosprawne są takie same jak ci zdrowi. Nie potrzebują oni  udanej  litości , dziwnych spojrzeń czy przyjaźni na siłę. Tacy ludzie potrafią cieszyć się z czegoś na co inni nie zwracają nawet najmniejszej uwagi. Dla nich każda samodzielnie wykonana czynność  jest małym sukcesem. .Główna bohaterka Gabrysia to dziewczyna, która wiele w swoim życiu przeszła.  Wychowywała ją ciotka dbała o to aby niczego dziecku nie brakowało. Gabrysia jak każda dziewczynka lubiła marzyć . znalazła się w swoim własnym samodzielnie wykreowanym świecie. Krainie  snów , które nagle zaczęły
 stawać się rzeczywistością.  Autorka zadbała również oto aby akcja rozgrywała się w ciekawym miejscu.
Gabi to bardzo pozytywnie nastawiona do życia osoba . W chwili gdy  spotykamy ją po raz pierwszy otrzymuje posadę w stadninie koni czyli pracę o której zawsze marzyła. Tam też poznaje Pawła. Dzięki niemu jej życie zmieni się o 180 stopni.
Komu polecam tę lekturę?. Na pewno osobom , które lubią ciekawie wykreowane postaci, urokliwe miejsca i historie z happy endem.  Pozycja ta powinna spodobać się także  ludziom takim jak główna bohaterka. Kto zapoznał się już tym dziełem wie o kim mówię. Tych którzy jeszcze tego nie zrobili zachęcam do szybkiego nadrobienia zaległości. Powieść tę można być określić mianem "baśń dla dorosłych". Bohaterowie odnajdują to czego , długo szukali, dostają szansę aby zmienić swoje zachowanie a ci którzy na to zasłużyli zostają ukarani.
Za co najbardziej cenię to książkę? . Najważniejsza  jest dla mnie możliwość utożsamienia się  z bohaterką.  Tutaj ta szansa została mi dana. Bardzo podobała mi się kreacja jeszcze jednej osoby- Pawła. . Chłopak docenił Gabrysię nie ze względu na jej chorobę lecz wewnętrzne piękno i skromność. . To fantastyczna opowieść pokazująca , że to za czym tak długo tęsknimy , o czym marzymy może być bardzo blisko nas.
"Lato w Jagódce" wywarło na mnie ogromne wrażenie. Książkę zaliczam do grona tych, które z czystym sumieniem, będę polecała innym czytelnikom". Było ono moim pierwszym spotkaniem z twórczością Pani Katarzyny. Jednak  już  wiem, że nie ostatnim.

25 komentarzy:

 1. Okładka jest śliczna. Mam coraz większą ochotę na przeczytanie tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zachęciłaś mnie do książki. Mam nadzieję, że niedługo uda mi się ją przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z pewnością po nią sięgnę. Niedawno skończyłam Sklepik z Niespodzianką. Bogusia tej autorki i jestem zachwycona

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam książki pani Michalak. Tę również polecam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam dwie książki pani Michalak, ale niestety nie jestem w stanie się do niej przekonać. No cóż, najwyraźniej to nie moja bajka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książkę mam jeszcze przed sobą, ale przeczytam na pewno, bo lubię K. Michalak :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Koniecznie muszę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Okładka rzeczywiście piękna, a treść zdaje się być taka subtelna. Myślę, że kiedyś chętnie przeczytam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Powiem szczerze że nie czytałam nic Pani Michalak, a tyle dobrego słyszałam o jej książkach ... czas nadrobić zaległości.

  OdpowiedzUsuń
 10. O książce słyszałam już od dawna i próbuję ją zdobyć dla siebie, a nie pożyczyć, przeczytać i oddać.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Kiedy pierwszy raz usłyszałam o książkach pani Michalak i owocowej serii, byłam do nich nastawiona sceptycznie, ale coraz bardziej się przekonuję. :) I chyba przeczytam tę książkę, bo to moje klimaty tematyczne. Mam też zamiar poznać inne pióra autorki. :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Od kiedy współpracujesz z wydawnictwem esprit? :)

  OdpowiedzUsuń
 13. No to ładnie, ładnie. Również gratuluję nawiązania tylu współprac :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Obecnie czytam ,,Sklepik z niespodzianką'' tejże autorki i jestem już oczarowana tą książką, dlatego z ogromną przyjemnością poznam także ,,Lato w Jagódce''.

  OdpowiedzUsuń
 15. Do mnie nie trafiła ta książka, ale obiecałam dać jeszcze jedną szansę autorce, zobaczymy :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ta książka już kusi mnie od dłuższego czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Uwielbiam ta książkę jest bardzo pozytywna :)) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo podobała mi się ta książka. Czytałam w nocy pod latarką i nie mogłam się oderwać ;D Jednak bardziej przemawia do mnie Rok w Poziomce.

  OdpowiedzUsuń
 19. Kocham tę książkę. Ma w sobie mnóstwo ciepła :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Uwielbiam twórczość pani Kasi. W swoich zbiorach mam wszystkie dotychczas wydane jej ksiażki i z niecierpliwością czekam na kolejne.Obecnie czytam "Bezdomną" i jestem bardzo poruszona tą historią, polecam przeczytanie, nie jest to łatwa lektura,z pewnością chwyci za serce. Co do "Lata w Jagódce" Książka opisywana jako lekka powieść a i w niej znajdziemy drastyczne momenty,jednak bardzo przyjemnie się ją czyta.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.