poniedziałek, 18 marca 2013

TOP 10 ULUBIONE WYDAWNICTWA.

Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu na blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.

Dziś przyszła pora na... Dziesięć ulubionych wydawnictw!
Temat dość  ciekawy  z tego względu , że  czytelnicy rzadko zwracają uwagę na to z jakiego wydawnictwa pochodzi dana powieść. Przy wyborze kolejnych lektur  kierują się ceną , okładką , kupują to co chcą przeczytać lub szukają tytułów, które zajmują czołowe miejsca w różnych rankingach. Jednak inaczej na sprawę patrzą bloggerzy i bloggerki . Ta grupa moli książkowych wie czego oczekiwać od danego wydawnictwa i jaki rodzaj literatury "wypuszcza"  na rynek. Zwracają oni uwagę na estetykę wydania , szatę graficzną i jeszcze parę innych drobiazgów . Moje zestawienie wygląda następująco ( stworzyłam je nie biorąc pod uwagę współpracy z danymi wydawnictwami ).  Wydawnictwa ułożone w kolejności alfabetycznej.
 • Albatros-za książki  mojego ulubionego autora Nicholasa  Sparksa.
 • Edgard- za świetne i bardzo różnorodne materiały do nauki ponad dwudziestu języków obcych. Wydawnictwo ma w swojej ofercie podręczniki z płytą CD, fiszki z nagraniami lub bez, audiobooki i kursy multimedialne. Do wyboru do koloru. 
 • Hachette - za książki w, których podejmowana jest życiowa tematyka. Szczególnie za moją ulubioną serię "Pisane przez życie", którą zamierzam przeczytać w całości. 
 • Literackie  - za stawianie na polskich autorów  takich jak Olga Tokarczuk, Katarzyna Michalak i inni. 
 • Mira  - za moje ulubione romanse Nory Roberts, Penny Jordan, Diany Palmer oraz książki obyczajowe autorstwa Susan Wiggs. 
 • MG -  za powieści słynnych pisarskich sióstr. 
 • Prószyński i S-ka- za  wydawanie debiutanckich powieści naszych rodzimych autorów i za to , że dają polskim czytelnikom możliwość poznawania kolejnych powieści Jodi Picoult. 
 • Świat Książki - za całokształt. 
 • Znak -za fantastyczną szatę graficzną i wydawanie takich autorów, których cenię. Schmitt, Evans, Hołownia i inne perełki. 
Do pełnej dziesiątki zabrakło jednego wydawnictwa, ale nie będę szukać go na siłę.
Jak jest u Was czy przy wyborze książek patrzycie na wydawcę?

Ps przypomniam , że cały czas możecie brać udział w dyskusji o wymianach książkowych, ale także w tym , które teoretycznie już się zakończyły. Każdy głos mile widziany.

6 komentarzy:

 1. POtwierdzam, te wydawnictwa są rewelacyjne. Ja natomiast dodałabym jeszcze Publicat i Jaguar :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Osobiście uwielbiam 4 wydawnictwa: Mira, Prószyński, Novae res i Muza. Reszta także jest super, ale powyższe wymienione są najbliższe memu sercu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Literackie i ZNAK to dla mnie marka sama w sobie, cenię sobie MG, natomiast w mojej dziesiątce znalazłaby się jeszcze Grupa Wydawnicza Publicat, Czarna Owca i Bellona. Jednak przy kupnie książki, nie patrzę kto ją wydał, interesuje mnie autor, treść, szata graficzna w przypadku klasyków:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się z Albatrosem, uwielbiam ich książki i gdybym przejrzała swoją biblioteczkę, to większość książek jest właśnie Albatrosa. Lubię też Świat Książki, Prószynskiego i ZNAK, a także Dolnośląskie, Książnica i W.A.B., Czarna Owca też wydaje niezłe pozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kilka wydawnictw na pewno by się pokryło :-) Ale ja dorzuciłabym na pewno Naszą Księgarnię!
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakoś nie umiałabym wybrać, ale jeśli już, to na pewno wyróżniłabym Bukowy Las :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.