niedziela, 24 marca 2013

Językowo 08: Klaudyna Banaszek , Anna Samborowska Francuski testy gramatyczno leksykalne dla początkujących i średnio zaawansowanych.

Jeśli przez dłuższy okres czasu nie uczymy się języka z, którym wcześniej już mieliśmy do czynienia czasem dość szybko zapominamy to co jeszcze nie tak dawno umieliśmy.  Często nie jesteśmy w stanie przypomnieć sobie znaczenia podstawowych słów i wyrażeń. Chcesz  nadal tym razem już samodzielnie uczyć się francuskiego , ale nie wiesz ile dokładnie pamiętasz z czasów  szkoły lub prywatnych lekcji ? Aby sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę rozwiązuj testy gramatyczno leksykalne, a na pewno nie tylko powtórzysz materiał , ale także poznasz :
 • mnóstwo zagadnień gramatycznych .
 • przysłowia, idiomy oraz kolokacje.
 • współczesne  słownictwo i potoczne zwroty .
 • różnorodne i ciekawe ćwiczenia sprawdzające znajomość  słownictwa . 
Francuski testy gramatyczno leksykalne dla początkujących i średnio zaawansowanych  to książka przeznaczona do samodzielnej nauki lub do wykorzystania podczas przygotowań do matury na poziomie podstawowym. Aby móc skutecznie z niej korzystać trzeba znać podstawowe słówka i trochę gramatyki.( odmiana czasownika, rodzajniki  , zdania twierdzące przeczenia, pytania).   Każdy z  pięćdziesięciu testów zawiera cztery   zadania ( po dwa z gramatyki i słownictwa ). Oto  krótka charakterystyka niektórych z nich
 1. Wybierz poprawną odpowiedź - jak sama nazwa wskazuje w tego typu zadaniu należy wskazać jedną z czterech opcji. Może być to zarówno słówko jak i idiom. 
 2. Wstaw  czasownik  podany w nawiasie w odpowiedniej formie (podany jest czas gramatyczny, który należy zastosować). 
 3. Ułóż zdania z rozsypanki wyrazów.
 4. Połącz zdania z odpowiedziami.
 5. Uzupełni zdania wyrazami z listy.
 6. Zadaj pytanie o wyróżnioną część zdania.
 7. Przetłumacz słowa i rozwiąż krzyżówkę.
 8. Połącz zdania z ich tłumaczeniem. 
Mogłabym wymienić jeszcze kilka zadań, ale jakieś zaskoczenie też musi być.  Na końcu publikacji znajduje się klucz odpowiedzi i indeks, który pozwala szybko odnaleźć interesujące nas zagadnienie. . Jest również miejsce na własne notatki. Autorki nie zapomniały o kilku cennych radach dla przyszłych uczniów. Sugerują  one aby co jakiś czas wracać do testów, które zostały już rozwiązane . Dzięki temu można łatwo i szybko przypomnieć sobie zawarte tam zwroty, kolokacje czy idiomy.
Na pozytywną ocenę książki wpływa również jej konstrukcja  o, której wspomniałam już wcześniej. Plusem jest także stosunkowo niska cena  biorąc pod uwagę, że jest to książka do nauki języka 21.90 to jeszcze nie majątek. Jeśli język francuski nie jest ci obcy i chcesz  ponownie się z nim zaprzyjaźnić  zapraszam do zakupu. Życzę przyjemnej nauki.


Za egzemplarz recenzyjny dziękuję  Wydawnictwu Edgard . 
 

4 komentarze:

 1. Nie uczyłam się nigdy języka francuskiego, gdyż jakoś nie zachwycam się tym językiem. Ale może kiedyś spróbuję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chętnie przygarnęłabym taką książkę do nauki, choć niekoniecznie do języka francuskiego.

  OdpowiedzUsuń
 3. JEJ ale tutaj ładnie *.* Zapraszam do siebie ; *
  PS. Obserwuję :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.