wtorek, 19 lutego 2013

TOP 10 PISARZE, KTÓRZY POWINNI ODWIEDZIĆ POLSKĘ.


Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu na blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.

Dziś przyszła pora na... Dziesięciu pisarzy, którzy powinni odwiedzić Polskę!

Zaprezentuję dziś listę autorów , z którymi chciałabym się spotkać podczas ich pobytu w Polsce np na Targach  Książki. Takie spotkanie byłoby okazją nie tylko do zdobycia autografu czy zrobienia sobie zdjęcia , ale również do zadania kilku pytań.  Mój ranking wygląda tak:1. Nicholas Sparks- ja już kilkakrotnie wspominałam jest to mój ulubiony autor i mam zamiar przeczytać wszystkie jego książki. Chciałabym też móc  zadać  mu kilka pytań , które być może już padły wielokrotnie i te na , które jeszcze nie odpowiadał.

2. Jodi Picoult - tę autorkę cenię za dwie rzeczy. Pierwsza z nich to odwaga. Amerykanka nie boi się pisać o rzeczach trudnych i wstydliwych. Często porusza w swoich powieściach tematy  dla niektórych bardzo kontrowersyjne. Po drugie nigdy nie schodzi poniżej pewnego poziomu dając czytelnikowi  to czego od niej oczekuje.

3.Eric Emmanuel Schmitt- jego  powieści i opowiadania również trzymają poziom i choć jest to wymagająca forma literacka  on doskonale wie co i jak napisać aby potem  czytelnik chciał sięgać po kolejne jego utwory.

4. Stephen King - król horroru i grozy także powinien zawitać do Polski , ponieważ ma tutaj sporo fanów, którzy bardzo ucieszyliby się z jego przybycia.

5. J.K Rowling - autorka, której nikomu przedstawiać nie trzeba. Jej seria książek o młodym uczniu Hogwartu  okazała się  jednym z największych sukcesów wydawniczych  i  sprawiła , że  czytanie  znów stało się popularne.

6. Stephanie Meyer- kolejna pisarka , której popularność przyniósł cykl powieściowy. Był czas gdy o Zmierzchu i  następnych tomach sagi było bardzo głośno. Wszyscy ustawiali się w kolejkach do biblioteki aby móc przeczytać książkę zanim do kin wejdzie jej wersja filmowa. Wcześniej mało kto o niej słyszał a nagle  każdy chce przeczytać jej książki. O to jakie to uczucie przez chwilę być "na topie" i o kilka innych rzeczy chciałabym kiedyś  autorkę zapytać.

7. Harlan Coben- autor, którego twórczości jeszcze nie miałam okazji poznać i nie wiem czy chcę  to zmienić. Znalazł się na mojej liście ze względu na to, że doceniam jego literacki dorobek.

8. Nora Roberts- zastanawiam się skąd autorka czerpie nowe pomysły na fabułę  bohaterów , wątki ? Napisała już ponad dwieście powieści , ale wcale nie zamierza na tej liczbie poprzestać. Spotkanie z polskimi fanami   być może byłoby dla niej ciekawym doświadczeniem.

9. Gabriel Garcia Marquez- Hiszpan podbił serca czytelników na całym świecie . Jego powieści takie jak "Sto lat samotności" czy "Miłość w czasach zarazy" zna każdy chociażby ze słyszenia.

10. Christopher Paolini-  W Polsce jest bardzo wielu fanów  literatury fantastycznej . Ich na pewno  ucieszyłaby wizyta Amerykanina . 

11 komentarzy:

 1. Cieszyłabym się z wizyty wielu z tych pisarzy :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tymi od 1 do 6 chętnie wybrałabym się na spotkanie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgodzę się z Amelią Grey :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie bym zobaczyła w końcu w Polsce Jodi Picoult :)

  OdpowiedzUsuń
 5. o tak! chętnie bym poszła na spotkanie z Picoult, Rowling bądź Kingiem ^^

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj, z Kingiem bym chciała się spotkać. Ale to spotkanie byłoby dla autora niebezpieczne, bo zagadałabym go na śmierć :]

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj na mojej liście chyba znalazłoby się większość Twoich kandydatów :) Na pewno King, Rowling również ze względu na moją dawniejszą obsesyjną fascynację Potterem :) A pani Roberts też bym się zapytała, skąd ona bierze te wszystkie pomysły :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Podpisuję się pod Twoim wyborem:))

  OdpowiedzUsuń
 9. Nicholas Sparks, Stephen King i Nora Roberts to moje typy. Koniecznie muszą odwiedzić nasz kraj!

  OdpowiedzUsuń
 10. Sama chętnie zobaczyłabym na żywo pana Kinga przede wszystkim i pana Schmitta ;) Swojego rankingu chyba nie dałabym rady stworzyć, bo większość moich ulubionych pisarzy niestety już nie żyje.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.