poniedziałek, 17 października 2011

8. Nora Roberts Stolik dla dwojga

Nora Roberts  jest pisarką spod której pióra wyszło już wiele bestsellerów. . Może nie pisze arcydzieł jednak jej powieści są lekkie i  czyta się je bardzo szybko.  Motywem przewodnim  jest miłość a tej potrzebuje każdy z nas.
Podobnie jest w  przypadku bohaterów Stolika dla dwojga. To dwie powiązane ze sobą historie Bohaterem pierwszej z nich jest  Blade Ochran biznesmen właściciel sieci luksusowych hoteli. Pragnie pracować z najlepszymi w branży. ,Gdy po raz pierwszy spotyka Summer  London od razu zaczyna się nią interesować. Nie potrafi ukrywać uczuć i przed nimi uciekać , bo miłości nie da się oszukać. Druga historia "Karuzela Szczęścia"  opowiada o losach Juliet młodej pracownicy agencji promującej nowości wydawnicze. Kobieta ma nadzieje iż jej obecna praca czyli organizacja spotkań autorów z czytelnikami będzie tylko kolejnym etapem w  dziennikarskiej karierze. Być może tak by się stało gdyby nie spotkała na swojej drodze  Carla autora książek kulinarnych i  konesera win. Dziewczyna od początku starała się aby jej relacje z nim pozostały czysto zawodowe. Jednak  mężczyzna odkrywa  prawdziwą twarz początkującej dziennikarki. Dostrzega że  pod maską chłodnej wyrachowanej profesjonalistki skrywa się kobieta  spragniona prawdziwej   miłości.
Czy Carl jest w stanie obdarzyć ją takim uczuciem jakiego ta pragnie? Jak potoczą się dalsze losy tej dwójki? Odpowiedzi na te pytania znajdzie tylko ten kto sięgnie po tę właśnie książkę.

Wielu uważa, że powieści Nory Roberts nie są  tymi z najwyższej półki . Może to i prawda ale są to utwory  przy których można się zrelaksować choć na chwilę zapomnieć o problemach . Autorka  potrafi po mistrzowsku opisać emocje i stan psychiczny bohaterów. Dzięki niej możemy nauczyć się inaczej mówić o   najpiękniejszym z uczuć . Stolik dla dwojga jest to utwór , który udowadnia że miłość  pojawia się w naszym życiu w chwili gdy nikt na nią nie czeka . Ona po prostu jest  trzeba tylko  umieć w odpowiedni sposób okazać ją innym.

Na sklepowych półkach jest wiele dzieł ambitnych, ale czasem warto także sięgnąć po coś lżejszego a takie z pewnością  są książki tej amerykańskiej pisarki.

5 komentarzy:

 1. Ostatnio miałam okazję zapoznać się z twórczością pani Nory Roberts, a jej książka bardzo mi się spodobała. Zamierzam sięgać po kolejne tomy jej pióra, może więc i natknę się na tą książkę. ;)

  Zapraszam do mnie na:
  Today1.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeczytam na pewno :) U mnie "Christmas wydanie" zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. I like your post so much! And this book seems so interesting!

  Take a look and if you want we can follow each others: Cosa mi metto???

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuje pięknie :* i również życzę Wesołych Świąt :*

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja uwielbiam książki Nory Roberts. Wiem czego szukam i to dostaję ;)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.