wtorek, 11 października 2011

6 .Nicholas Sparks Na Zakręcie„Na  zakręcie” jest jednym z wielu bestsellerów Nicholasa Sparksa. To opowieść ukazująca jak ważną  wartością w życiu jest miłość. Bez niej człowiek nie może czuć się w pełni szczęśliwy ani spełniony. 
Główny bohater Miles Rayan jest szeryfem i samodzielnie wychowuje syna Jonaha. Mężczyzna ma jeden główny cel. Odszukać i schwytać człowieka, który przed dwoma laty przyczynił się do śmierci jego żony. Kobieta została potrącona przez samochód. Sprawca wypadku nie udzielił należytej pomocy medycznej, lecz uciekł z miejsca zdarzenia. Bohater pochłonięty codziennymi obowiązkami oraz opieką nad synkiem, nie chce wchodzić dwa razy do tej samej rzeki i angażować się w nowy związek. Jednak, gdy dowiaduje się o problemach swojego dziecka z nauką i poznaje Sarę Andrews wychowawczynię syna, sytuacja powoli,
ale jednak się zmienia.

Częste spotkania i rozmowy powodują, że Miles i Sara, która próbuje na nowo ułożyć sobie życie po nieudanym małżeństwie, zaczynają coraz lepiej się rozumieć. Ale czy to już miłość? A może tylko zauroczenie? Mężczyzna początkowo, mimo iż zdaje sobie sprawę z tego, że coś czuje do Sary, boi się zaryzykować. Kobieta także nie chce po raz kolejny się rozczarować ani zostać ponownie zraniona. Jednak ostatecznie oboje postanawiają  spróbować jeszcze raz zawalczyć o to, co nazywamy szczęściem. Decydują się na ten krok, aby w przyszłości nie pytać siebie: Dlaczego odebraliśmy sobie szansę, którą dał nam los?

Książka ta ujęła mnie sposobem w jaki autor opowiedział o narodzinach uczucia pomiędzy dwojgiem, na pierwszy rzut oka odmiennych, a jednak podobnych do siebie ludzi. Zarówno Sary jak i Milesa życie nie rozpieszczało. Oboje wiele już przeszli. Każde z nich dźwiga na swoich barkach bagaż życiowych doświadczeń.
 
Nicholas Sparks, jako jeden z niewielu potrafi po mistrzowsku budować napięcie i stworzyć dialogi oraz opisy, które nie nudzą czytelnika.
Często zastanawiamy się, czy jesteśmy w stanie znaleźć i właściwie odczytać przesłanie danego utworu. Tutaj brzmi ono tak: Trzeba nauczyć się przebaczać, bo czasu nie da się cofnąć, a dla miłości warto wiele poświęcić.

2 komentarze:

  1. No fakt, obraz rodzącego się w tej książce uczucia był pokazany ciekawie, delikatnie i romantycznie. Na całe szczęście bohaterzy choć spodobali się sobie od razu to do związku podchodzili powoli z rozsądkiem (okropnie nie lubię miłości od pierwszego wejrzenia, a co gorsza gdy bohaterzy pierwszego dnia idą do łóżka). Jednak książka dla mnie była za bardzo przewidywalna :(

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna sprawa. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.