wtorek, 11 października 2011

1. Nicholas Sparks Na Ratunek


„Na ratunek”, to kolejna już powieść mistrza romantycznych historii o miłości Nicholasa Sparksa. Tym razem bohaterką jest Denise Holton, samotna matka wychowująca czteroletniego syna. Chłopiec cierpi na zaburzenia wymowy, jednak lekarze nie są w stanie jednoznacznie stwierdzić co jest przyczyną problemów malca. Matka nie poddaje się, walczy do końca,  pomimo wielu trudności nie rezygnuje. Uczy syna mówić i normalnie funkcjonować. Choć  biologiczny ojciec nie chciał, aby chłopczyk pojawił się na świecie,  ona zdecydowała inaczej. Pozwoliła mu żyć. Pewnego dnia podczas powrotu do domu Denise  ulega wypadkowi  i traci przytomność. Zdezorientowane dziecko ucieka w głąb lasu i ślad po nim ginie. Po 5 godzinach poszukiwań, chłopca odnajduje strażak Taylor McAden.

Kiedy matka pewnego dnia spotyka wybawcę synka, po raz kolejny nie zdaje sobie sprawy, że to zdarzenie na zawsze odmieni jej życie. Para zbliża się do siebie, a Kyle dotychczas zamknięty we własnym świecie, zaczyna powoli się otwierać. Kobieta  ma nadzieję, że wreszcie oboje zaznają tego, na co zasługują. Ona prawdziwej miłości, której zawsze pragnęła a synek choć odrobinę ojcowskiej troski. Wszystko układa się dobrze, ale w pewnym  momencie Taylor odsuwa od siebie Denise i małego. Dlaczego? Co nim kieruje? Dziewczyna zadaje sobie te  pytania, choć nie potrafi znaleźć odpowiedzi. Mężczyznę  natomiast dopada szereg wątpliwości. Zastanawia się: Czy jestem w stanie zapewnić im to, czego naprawdę potrzebują? Mogę dać  bezpieczeństwo, miłość, choć trochę rodzinnego ciepła? Te pytania nurtują go bardzo długo. Czy pozna na nie odpowiedź? Dowiesz się, gdy sięgniesz po książkę.

Powieści wychodzące spod pióra Sparksa nie są zwykłymi romansami, w których zakończenie można łatwo przewidzieć. Autor charakteryzuje się nietuzinkowym stylem. Pisze o miłości tak, że każdy w jego twórczości znajdzie coś dla siebie. Amerykanin tworzy powieści pełne niespodziewanych zwrotów akcji i zawirowań. Nie zawsze kończą się one pomyślnie. Tym co mnie zaintrygowało, gdy zobaczyłam tę książkę na sklepowej półce, była jej okładka. Widzimy na niej młodą złotowłosą dziewczynę  zapatrzoną w morze. Czego wypatruje? Czy jest to tytułowy ratunek? Jeśli tak, to kto ma być wybawcą? Ta książka jest historią niezwykłą, pokazującą czytelnikowi, że są w życiu rzeczy i wartości, o które warto walczyć ze wszystkich sił i do samego końca .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.