piątek, 23 grudnia 2011

9 .Judy Westwater Dziecko ulicy


Książka ta, to historia pierwszych etapów życia samej autorki. Opis traumatycznych przeżyć
z dzieciństwa, kiedy to doświadczyła ogromnego cierpienia zarówno fizycznego, jak
i psychicznego z rąk najbliższych. Kobieta opowiada o pobycie w domu rodzinnym, sierocińcu, okresie, gdy dorastała, czy życiu na ulicy. Są to obrazy przerażające. Judy swoim postępowaniem udowodniła, że jeśli naprawdę się czegoś pragnie, można to osiągnąć. Potrzeba jednak ogromnej wewnętrznej siły i determinacji.
W jednym z fragmentów powieści Westwater pisze: Coś w życiu osiągnę i jeśli tylko dam radę, pomogę dzieciom takim jak ja. Słowa dotrzymała, o jej działalności można przeczytać w kończącym książkę rozdziale zatytułowanym "O autorce".

Dziecko ulicy jest utworem pokazującym czytelnikowi, jak ważna w życiu każdego człowieka jest rodzina. Bez niej każdy czuje się po prostu samotny. Autorka nigdy nie zaznała prawdziwej macierzyńskiej ani ojcowskiej miłości. Gdy dorosła postanowiła odnaleźć tą, która wydała ją na świat. Miała nadzieję, że matka po latach rozłąki, choć trochę tęskni. Chciała ponownie spotkać się z siostrami, liczyła, że wreszcie będzie miała prawdziwą rodzinę bez ojca tyrana. Niestety matka nie przeszła żadnej metamorfozy, ukochane rodzeństwo traktowało ją jak intruza.  Gdy przyjechała w rodzinne strony, nikt na nią nie czekał. Przeżyła spory szok, ponieważ spodziewała się czegoś zupełnie innego. Po krótkim pobycie w domu, postanowiła wrócić do dawnego życia ,zostawiła jedynie krótki list.

Mimo chwili słabości, nie załamała się walczyła dalej. Znalazła pracę tam, gdzie od zawsze czuła się jak u siebie. Pomimo trudnej przeszłości udało jej się wyjść na prostą. 
Utwór ten śmiało można potraktować jako pewne świadectwo, dowód na to, że życie pisze dla każdego z nas inny scenariusz. Trzeba umieć walczyć o siebie i niejednokrotnie pokonywać  przeciwności losu. Warto to robić, bo każdy z nas w pewnym momencie życia  znajdzie swoje miejsce na Ziemi.

6 komentarzy:

 1. Ksiazki pisane, hm, ze tak powiem "z życia wzięte" sa najbardziej wzruszające i najbardziej chwytaja za serce. Najwiecej emocji. Szczęśliwego :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Koniecznie przeczytam ;) Nowe, sylwestrowe wydanie, zapraszam. Życzę wspaniałego sylwestra.

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę w takim razie, że fajny spędziłaś dzień ;) to świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niedawno przeczytałam tę książkę i bardzo mi się podobała. Poruszyła mnie historia autorki, ale także dała nadzieję i przekaz taki, że ciężką pracą spełnimy swoje marzenia. Mam także zamiar przeczytać inne książki z tej serii.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja wlasnie czytam z tej serii teraz "Skrzywdzona" Cathy Glass. po tą na pewno tez siegne, bo seria "pisane przez zycie" jest naprawde warta by sie z nia zapoznac.
  waniliowe-czytadla

  OdpowiedzUsuń
 6. moja koleżanka właśnie czyta tą książkę, a po niej ja ;D a tak zapytam czytałaś może książkę Candy ? nie pamiętam autora, ale bardzo mi się podobała,a własnie ta koleżanka kupiła ją wraz z tą książką "Dziecko ulicy", jeżeli nie to polecam ! ;D

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.