sobota, 6 listopada 2021

Męskie blogi są rzadkością. Prawda czy stereotyp ?

Drodzy Czytelnicy.  Dziś chciałabym zapytać o blogi, które prowadzą mężczyźni. Zastanawiam się czy dużo ich jest w blogosferze. Kiedy dziesięć lat temu zaczynałam blogować strony, które prowadzili panowie można było policzyć na palcach jednej ręki. 

Czy przez dekadę coś się zmieniło ? Pytam, bo sama kompletnie tego nie zauważyłam. Rzecz jasna są tematy takie jak choćby ekonomia, historia, prawo motoryzacja czy sport,  którymi częściej interesują się mężczyźni niż kobiety.   Mogą o tym blogować.  Czy to robią ?

 

źródło

Nie chcę powiedzieć, że blogowanie to typowo kobiece zajęcie, ale z drugiej strony znam może trzy blogi, których autorami są mężczyźni. 

Być może Panowie prowadzą blogi o tematyce, która nie do końca mnie interesuje, może piszą specjalistyczne artykuły, na które nigdy nie trafiam.  Zastanawiam się czy w ogóle mają czas na blogowanie.

Czy męskie blogi rzeczywiście są rzadkością ? Może jednak zupełnie nie mam racji i zaraz zasypiecie mnie komentarzami, które pokażą, że faceci też sporo blogują ?  Jeżeli tak to o czym piszą najczęściej ? 

Blogujący Panowie ujawnicie się , a jeśli nie macie bloga to napiszcie dlaczego. 

Drogie Panie Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie , czytacie tak zwane męskie blogi ? 

Udanego dnia. Anne 18.


 

 


15 komentarzy:

 1. Mężczyźni często współtworzą blogi prowadzone przez kobiety, ale rzadko sa ich jedynymi autorami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest sporo blogów technicznych prowadzonych przez mężczyzn, rodzicielskie mniej. Nie śledzę systematycznie żadnego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Znam dwa męskie blogi z obszaru finansow , ale lifestylowych nie kojarzę żadnych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja znam kilku blogerów ogrodowych - piszą świetne artykuły. Ale w świecie lifestylu rzeczywiście są rzadkością. Może po prostu bardziej pociągają ich praktyczne aspekty życia?

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba dużo mówi statystyka komentarzy pod tym postem - 4:1 ;) Patrząc na moją listą obserwowanych blogów również przeważają kobiety.

  OdpowiedzUsuń
 6. Też mam wrażenie, że przeważają kobiety. Aczkolwiek ja w blogosferze wybieram to, co mnie interesuje, więc być może po prostu nie trafiłam na takie blogi, np. motoryzacyjne - wydaje mi się, że w takiej tematyce może być więcej męskich twórców

  OdpowiedzUsuń
 7. Z męskich blogów kojarzę tylko Tata bloguje, ale nie wiem, czy jeszcze pisze.

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam serdecznie ♡
  Znam kilka blogów prowadzonych przez mężczyzn, nie wiem jak to jest ogólnie ale subiektywnie, kobiet blogerek jest więcej :)
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja w sumie kojarzę dwa takie męskie blogi, uważam, że to nadal rzadkość.

  OdpowiedzUsuń
 10. Sama nie wiem może poruszam się w części blogosfery gdzie męska część to wyjątki, ale faktycznie rzadziej spotykam męskich autorów.

  OdpowiedzUsuń
 11. To prawda, mężczyźni rzadko są głównymi autorami blogów, ale znam kilka męskich punktów widzenia w internecie, które uwielbiam. Ale bardzo często współtworzą blogi lifestalowe, podróżnicze czy parentingowe dając im to inne spojrzenie

  OdpowiedzUsuń
 12. to chyba zależy w jakiej dziedzinie, blogi/vlogi dla graczy są raczej męską domeną

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie znam też za wiele męskich blogów, ale wiele zależy od tematyki.

  OdpowiedzUsuń
 14. Kilka blogów pisanych przez mężczyzn jak najbardziej odwiedzam, nie wszystkie mnie przekonują, ale często ciekawe rzeczy w nich znajduję, męskie spojrzenie na różne aspekty życia. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Myślę, że są męskie blogi. Mi udało się trafić na może 5 takich blogów

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.