czwartek, 25 listopada 2021

Jesienno- zimowe nowości i trendy na rynku wydawniczym

Drodzy Czytelnicy. Dziś kilka słów o jesienno- zimowych nowościach na rynku wydawniczym i o trendach, które moim zdaniem w tych miesiącach się pojawiają

 

 źródło

Jesień

Jest to czas kiedy na rynku mamy absolutny wysyp premier. Ma to związek nie tylko z końcem wakacji, ale też z organizowanymi w jesiennych miesiącach Targami Książki. Zdecydowanie jest w czym wybierać. Może ten jesienny wysyp nowości wynika z tego, że to po prostu dobry czas na czytanie.  W listopadzie wiele wydawnictw i sklepów włącza się w akcję Black Friday.

Nie wydaje mi się, aby w te jesienne miesiące jakiś gatunek dominował na rynku, Pojawiają się zarówno nowe powieści obyczajowe, kryminały, książki dla dzieci, młodzieży jak i wszystkie inne gatunki. 

W 2021 roku premier jest tak dużo, że ciężko mi wybrać, więc kupuję starsze powieści, które od dawna chciałam przeczytać.  Może trochę rozjaśnicie mi sytuację , bo pewnie mole książkowe na bieżąco śledzą zapowiedzi książkowe i dobrze wiedzą co w trawie piszczy. 

Zima 

Tutaj z kolei mamy wysyp książek o tematyce świątecznej. Kolorowe okładki, kuszące opisy wydawców, mikołajkowe i świąteczne  promocje. To wszystko ma nas skusić.  Są świąteczne Boxy, pakiety, specjalne świąteczne okazje itd. Pod koniec roku może nie ma za wiele premier, ale za to na początku kolejnego znowu ich nie brakuje. 

Zimą na pewno jest mnóstwo książek, którymi można mówiąc potocznie zająć czas w zimowy wieczór. Są to zarówno książki jak i inne publikacje dla dzieci i dorosłych. 

Zgadzacie się ze mną w temacie tychże trendów ? Należycie do tej grupy, która wyczekuje premier i z chęcią je recenzuje ? Na które premiery najbliższych miesięcy czekacie najbardziej ?  Co powiedziecie o zapowiedziach na najbliższe tygodnie , bo pewnie wielu  z Was je śledzi ? 

Udanego dnia. Anne 18. 


 

12 komentarzy:

 1. Sporo widuję na blogach opisywanych ksiażek o świątecznej tematyce,

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za rekomendacje, przyda się na długie wieczory!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja najchętniej wyczekuję na książki dla dzieci, które recenzujemy na blogu :) Chyba nadal jest we mnie dużo z dziecka,bo te piękne ilustracje w dziecięcej literaturze zawsze mnie zachwycają.

  OdpowiedzUsuń
 4. Teraz świąteczne książki mają swoje pięć minut.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ogólnie to wysyp książek jest przez cały rok- tak mi sie wydaje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie śledzę premier, bo dopadło mnie choróbsko i od kilkunastu dni nie jestem w stanie skupić się na czymkolwiek :(

  OdpowiedzUsuń
 7. Nowosci na jesien owszem i jestem za :) zima i swiateczne klimaty to juz nie moja bajka :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj tak jest wiele ciekawych nowości. Każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie jaki gatunek czyta. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak, mam też takie samo jeśli chodzi o trendy.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziękuję za to, że można tu znaleźć wiele ciekawych propozycji.

  OdpowiedzUsuń
 11. Tej jesieni ukazało się wiele ciekawych książek i jeszcze czekam na kilka premier.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ostatnio kompletnie nie miałam czasu na czytanie, ale powoli wracam do tego. Dzięki za ten artykuł!

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.