środa, 29 czerwca 2022

Czerwcowe inspiracje internetowe - ulubiony cykl czytelników nie ma wakacji

Drodzy Czytelnicy. Czas na kolejny wpis zawierający inspiracje z  zakamarków Internetu Tym razem będzie ich nieco mniej, bo youtuberzy rozpoczęli niedawno przerwę wakacyjną i publikują niewiele materiałów. Jednak np. Rafał Gębura,   jak zawsze wykonuje  fenomenalną dziennikarską robotę, której efektem są wartościowe rozmowy. Swoje robią też autorki kanałów Mówiąc Inaczej i Po Cudzemu wyjaśniając językowe zawiłości. 

Nie mogłam nie zamieścić w tym wpisie linków do wartościowych tekstów z innych blogów. Ich tematyka jak zwykle jest różnorodna. Począwszy od artykułów o organizacji czasu, poprzez te dotyczące  filmu, języków obcych psychologii, a skończywszy na wywiadach i quizach.

Uważam, że wartościowych treści nigdy dość, więc zachęcam Was nie tylko do czytania i oglądania tego co dla Was wybrałam , ale i podsyłania własnych, internetowych inspiracji w komentarzach.
 

 

 
 I. Inspirujące materiały od twórców internetowych.
 
 • Czy te słowa to na pewno błędy ? Mówiąc Inaczej odc.185. Tym razem Paulina opowiada o  formach, które  są błędami językowymi, ale i tak wielu z nas ich używa. Jestem ciekawa  co Wy sądzicie na ich temat i czy te błędy Wam przeszkadzają.
 

 • Are you nervous. Co to właściwie znaczy ? Po Cudzemu odc. 255. W kolejnym odcinku swojego programu " Ulubiona nauczycielka angielskiego na Youtube" bierze na warsztat słowa związane ze  złością, zdenerwowaniem i stresem. 7 minut lekcji, która powstała... dzięki jednemu z widzów.
 

 • Byłem na samym dnie. 7 metrów pod ziemią. Rozmowa z Dawidem Glacem, trzeźwym narkomanem. Temat trudny, temat, który jak wiele innych kiedyś był tabu. Teraz takich rozmów jest coraz więcej, bo osoby, które  wyszły z uzależnienia mają odwagę opowiedzieć swoją historię ku przestrodze. Rafał Gębura po raz kolejny pokazuje  dziennikarską klasę, zadaje pytania, które wielu z nas  być może chciałoby zadać.  Rozmowa z gatunku tych, za które polubiłam ten kanał. 7 metrów pod ziemią w najlepszym wydaniu. 
 
 
 
 •  Patrycja Markowska szczerze o swojej muzyce i karierze. Imponderabilia odc. 250. Interesująca rozmowa z wokalistką o jej nowej płycie, duchowości, tym czego zawsze odmawiała i wielu zakulisowych historiach.  Opowieści i wywiad, który może zaskoczyć, a nawet zdziwić. 


 • 20 słów dzięki, którym zabrzmisz mądrzej. Mówiąc Inaczej odc.186. Odcinek o " mądrych" przymiotnikach, które na pewno niejednokrotnie już słyszeliście, ale być może rzadko ich używacie. Odcinek o słowach często pojawiających się w rozmowach np. z politykami, wykładowcami czy prawnikami.
 
 
II. Inspirujące treści od innych blogerów i nie tylko
 
Na dziś to już wszystko. Jeśli sami  chcecie polecić inne ciekawe treści zróbcie to. 
 
Udanego dnia. Anne 18. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

7 komentarzy:

 1. Wieczorkiem sobie obejrzę na pewno.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejne ciekawe treści, jakie warto poznać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Garstka materiałów do oglądnięcia mnie czeka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podstawowe zwroty w przypadku zagranicznych wycieczek zawsze są super.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię 7 metrów pod ziemią. chętnie poznam inne kanały

  OdpowiedzUsuń
 6. Ogromny wybór, będzie co czytać. Dzięki

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię te inspiracje. Nie zawsze samodzielnie uda się do wszystkiego dotrzeć.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.