poniedziałek, 28 lipca 2014

[Dyskusja]Lubię czytać książki bo....

Tematy kolejnych dyskusji miały wyjść od czytelników tego bloga. Skoro jednak nie było żadnych propozycji to postanowiłam napisać o tym  dlaczego tak bardzo lubię czytać książki(oczywiście poza tym, że sprawia mi to przyjemność) i Was zapytać o to samo. 

Lubię czytać książki , ponieważ :
1). Pozwalają  " wejść" do innego świata- czytając człowiek na chwilę odrywa się od rzeczywistości, relaksuje i zapomina o obowiązkach czy problemach. Niejednokrotnie lektura wzrusza, bawi i poprawia nastrój. Kiedy bierzemy do ręki jakiś tytuł to wyruszamy w literacką podróż. Poznajemy bohaterów, których czasem  zachowanie nas denerwuje a niekiedy śmieszy i możemy przeżyć interesującą przygodę
2) Dzięki ich lekturze wzbogacamy słownictwo- tak dobrze widzicie i to wcale nie jest żaden mit.
3)Pozwalają choć na chwilę znaleźć się w miejscu, którego być może nigdy nie odwiedzę oraz dowiedzieć się jak kiedyś wyglądało życie ludzi- mam tu na myśli  nie tylko powieści historyczne, ale też książki  podróżnicze czy przygodowe. 
4) Po zakończeniu lektury czasem zastanawiam się co bym zrobiła gdybym znalazła się w podobnej sytuacji co bohaterka . -chwila refleksji i przemyśleń też jest czasem potrzebna.
A Wy  moi Drodzy Czytelnicy  dlaczego lubicie czytać książki? Zapraszam do dyskusji. 

7 komentarzy:

 1. Wszystkie 4 punkty tyczą się i mnie. Sama nie wiem, który jest dla mnie ważniejszy...

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedy czytam, zapominam o Bożym Świecie. Wydaje mi się, że wszystko przydarzyło się nie bohaterowi, tylko doświadczam tego ja. To jest fajne, czasem mniej, ale niezmiennie mnie fascynuje...

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytam już z okładem ponad 50 lat i muszę się przyznać, że nie potrafiła bym powiedzieć dlaczego to robię. Po prostu czytam, bo kocham czytać i robię to stricte dla przyjemności. A cała reszta jest mi tu przydana, czyli poznanie, rozwój intelektualny itp.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytam bo to po prostu sprawia mi przyjemność :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z czytania jest duo plusów ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja uwielbiam czytać, bo mogę poznawać nowe, interesujące historie innych ludzi, a także mogę wracać do ukochanych bohaterów. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja czytam, bo pragnę się rozwijać.
  Dlatego więc czytam, co czytam.
  Z Twoimi argumentami oczywiście się zgadzam :)
  -J.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.