poniedziałek, 17 października 2022

Własne książki, zbiory opowiadań, tomiki poezji- marzyliście o nich, a może już spełniliście

Drodzy Czytelnicy. Dziś postanowiłam zapytać o Wasze pisarsko- poetyckie ambicje, a  konkretnie o to czy kiedyś marzyliście o wydaniu własnej książki, zbioru opowiadań bądź  tomiki poezji. Może idąc z duchem czasu chcieliście wydać e- booka lub tak popularne ostatnio książki dla dzieci? 
 
Ja mówiąc szczerze nigdy nawet w dzieciństwie nie miałam takich marzeń ani zapędów. Od dziecka pisałam wiersze bądź opowiadania , ale tylko do szuflady. Nie miałam ambicji żeby je wydać, wszystkie już dawno temu trafiły do kosza.  Kiedy dorosłam kilkukrotnie namawiano mnie żebym spróbowała napisać coś własnego. Ja  zawsze uważałam i nadal uważam, że  po pierwsze nie jest mi to potrzebne, po drugie nie miałabym do opowiedzenia żadnej ciekawej historii , a po trzecie wymagałoby to ogromnej odwagi, nakładu pracy i czasu. 

Wiem, że kilka blogerek ma już na koncie własne publikacje są to między innymi : 
Czytając na jakimś blogu informację o wydaniu książki nigdy nie zazdrościłam autorce bądź autorowi.  Wręcz przeciwnie. Zawsze składałam gratulacje, ponieważ uważam, że własna publikacja niezależnie od jej tematyki czy objętości to za każdym razem ogromny sukces.  Sukces okupiony ciężką pracą, a czasem także mnóstwem wyrzeczeń i niepewności. 

Czy Wy kiedyś mieliście bądź nadal macie poetycko- literackie ambicje ? Czy myślicie o wydaniu własnej książki, zbioru opowiadań bądź tomiku poezji ? Może te myśli postanowiliście wcielić w życie i Wasza twórczość już trafiła na księgarskie półki? Być może jesteście w trakcie realizacji literackiego marzenia ? Czekam na Wasze komentarze , a w przypadku pisarskich dokonań na historię powstania Waszych publikacji oraz związane z nimi anegdoty lub wspomnienia. 
 
Udanego dnia. Anne 18. 
 

3 komentarze:

  1. Ja nie mam takiego marzenia. Wolę czytać i zbierać cudze książki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdecydowanie chciałabym wydać książkę. Marzy mi się to od lat, ale dopiero od niedawna siadłam do tego na poważnie. Może już niedługo moje dzieło znajdzie się w czyjejś biblioteczce :D

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.