poniedziałek, 3 października 2022

Kącik Filmowy # 34 Polskie filmowe nowości październik- grudzień 2022 czyli spis kinowych premier na najbliższe miesiące + coś jeszcze


 
Wykonanie : Klaudyna Maciąg
Kącik Filmowy by Anne 18 - miejsce, gdzie będę pisać o filmie. W kąciku znajdą się nie tylko recenzje polskich produkcji które obejrzę i  uznam za warte polecenia. Będę pisać także o blogach i kanałach w serwisie Youtube poświęconych filmowi. Znajdziecie tutaj moje recenzje, przemyślenia i  garść filmowych inspiracji.
 
Drodzy Czytelnicy. Dzisiaj ponownie będzie dosyć krótko.  Przygotowałam zestawienie polskich premier kinowych  z okresu październik grudzień 2022( daty premier mogą ulec zmianie).  Jest też tytułowe coś jeszcze. Co to takiego ? Zobaczcie sami. Zapraszam do dalszej lektury. 
 
I. Polskie premiery kinowe- jesień zima 2022  
 
Październik:  
 • Ania- premiera 7.10 
 • Apokawixa- premiera 7.10
 • Miłość na pierwszą stronę - premiera 7.10
 • Gdzie diabeł nie może tam babę pośle - premiera 14.10
 • Orzeł Ostatni Patrol- premiera 14.10
 • Anatomia-premiera 21.10 
 • Bejbis- premiera 21.10
 • Bridgite Bardot Cudowna- premiera 21.10
 • Silent Twins - premiera 21.10
Listopad:
 • Listy  do M 5- premiera 4.11
 • Chrzciny- premiera 18.11
 • Nie Cudzołóż i nie kradnij- premiera 18.11
 • Gorzko Gorzko- premiera 25. 11
 • Święta Inaczej premiera 25.11
Grudzień : 
Śrubuk- premiera 2.12
Kobieta na dachu- premiera 9.12
Porady na zdrady 2- premiera 30.12 

II. Obiecane coś jeszcze
Osobom lubiącym oglądać rozmowy z aktorami, w których opowiadają one nie tylko o aktorstwie polecam dwa wywiady Magdy Mołek. Pierwszy  z Katarzyną Zielińską 
 

, drugi z Małgorzatą Kożuchowską. Za ten drugi dziennikarka jest mocno krytykowana. Moim zdaniem niesłusznie. 


Obie rozmowy uważam za takie, które warto posłać dalej, bo rozmówczynie pokazują się w nich z trochę innej strony. Magda Mołek pyta nie tylko o nowe zawodowe projekty, ale też o łączenie pracy z macierzyństwem, bycie  producentką filmu bądź spektaklu, cenę sławy czy chęć zmiany wizerunku.  Dlaczego czasem przychodzi ochota na rozstanie z telewizją i " zamknięcie się" w teatralnej sali prób?  Ile  było  prawdy w plotkach o konflikcie na linii Kożuchowska- Łepkowska ? Posłuchajcie, a wszystkiego się dowiecie.

Rozmowy, które jednych mogą zdziwić innych poruszyć, a dla niektórych  być po prostu rozmową, z której  dowiedzieli się czegoś o pracy  danej aktorki, ale też zobaczyli jej inną twarz. 
 
Na dziś to już wszystko.  Mam nadzieję, że ta garść filmowych informacji i bonus w postaci wywiadów okaże się dla Was interesujący. 
 
Udanego dnia Anne 18.  

 

9 komentarzy:

 1. Ja na oglądanie filmów nie mam zbyt wiele czasu, ale w weekend staram się zawsze coś obejrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie dokładnie sytuacja wygląda tak samo, jak u Wioli.

  OdpowiedzUsuń
 3. O! Chętnie wybiorę się do kina na dobry film, dzięki za inspirację.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na Listy do M 5 na pewno się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sporo nowości muszę o nich poczytać w sieci.

  OdpowiedzUsuń
 6. Może wybiorę się do kina na któryś z tych filmów. Co do kanału pani Magdy, to znam i lubię, staram się słuchać każdej rozmowy

  OdpowiedzUsuń
 7. Na polskie komedie romantyczne już chyba się nie wybiorę. Choć kiedyś oglądałam je na potęgę. Jestem zaskoczona też 5 częścią Listów do M.

  OdpowiedzUsuń
 8. Listy do M 5 na pewno leżą w kręgu moich zainteresowań.

  OdpowiedzUsuń
 9. Za Mołek nie przepadam, prezentuje zupełnie inne wartości od moich, jest mainstreamowa, co mi nie odpowiada, ale za to polecam serial, którego tu nie ma, a warto obejrzeć - "Wielka woda".

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.