sobota, 29 października 2022

Październikowe inspiracje czy garść nowości z internetowych zakamarków

Drodzy Czytelnicy. Czas na kolejny wpis zawierający inspiracje z  zakamarków Internetu. Tym razem będą pokażę Wam interesujące treści znalezione w  sieci w październiku 2022 roku. Jak zwykle będą wywiady, bo np. Rafał Gębura wykonuje fantastyczną dziennikarską robotę, której efektem są wartościowe rozmowy.  Magda Mołek i Karol Paciorek nie zamierzają zostać w tyle. Swoje robią też autorki  kanałów Po Cudzemu  i Mówiąc Inaczej wyjaśniając językowe zawiłości.

Nie mogłam nie zamieścić w tym wpisie linków do wartościowych tekstów z innych blogów. Ich tematyka jak zwykle jest różnorodna. Począwszy od artykułów o organizacji czasu, poprzez te dotyczące  filmu, języków obcych psychologii, a skończywszy na wywiadach i quizach.

Uważam, że wartościowych treści nigdy dość, więc zachęcam Was nie tylko do czytania i oglądania tego co dla Was wybrałam , ale i podsyłania własnych, internetowych inspiracji w komentarzach.

 

 
 Ciekawe materiały od twórców internetowych
 • Queen,yas queen Queen's Gambit. Po Cudzemu odc. 263. Jedno z pozoru dobrze znane angielskie słowo, a tyle znaczeń. Kilku minutowe nagranie pełne przydatnej wiedzy.
 


 • Czy regionalizmy to błędy? Mówiąc Inaczej odc. 189. Odpowiedź nasuwa się sama, ale o tym dlaczego jest taka, a nie inna dowiecie się z powyższego filmu.
 
 •  Shop czy store, które to sklep. Po Cudzemu odc. 264. Niby odpowiedź na to pytanie  wydaje się oczywista. Jednak po obejrzeniu tego filmiku zrozumiecie, że wcale taka nie jest.
 

 • Wizerunek, trudne wybory i prawda. Rozmowa Magdy Mołek z Marią Dębską. Wywiad pełen szczerości i ciekawostek. Opowieści o niezapomnianej roli Kaliny Jędrusik, porzuconej karierze pianistki, walce z wizerunkiem, trudnych chwilach w życiu prywatnym i nowych wyzwaniach aktorskich. 
 Interesujące treści od innych blogerów i nie tylko. 
 
Na dziś to już wszystko. Czytajcie, oglądajcie i podsyłajcie swoje inspiracje. Między blogowa wymiana ciekawych treści mile widziana. 
 
Udanego dnia. Anne 18.  

 

8 komentarzy:

 1. U Ciebie jak zawsze porcja pożytecznych treści.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak zwykle podrzucasz mnóstwo interesujących i inspirujących artykułów oraz filmów - trzeba tylko znaleźć wolny czas, by z tego skorzystać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W czasie wolnym pozwolę sobie na zerknięcie co proponujesz co obejrzenia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię wywiady prowadzone przez M. Mołek. Z całej listy przydatnych linków wybieram quizy. Zresztą mam teraz sporo czasu na takie zabawy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tez czesto w internecie natykam się na ciekawe artykuły:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajne zestawienie, można się zainspirowac do obejrzenia czegoś ciekawego. Aneta S.

  OdpowiedzUsuń
 7. W quizie z bajek Disneya miałam 9 punktów. Myślę, że to dobry wynik.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.