poniedziałek, 25 lipca 2022

Lipcowe inspiracje internetowe- choć na Youtube przerwa wakacyjna to na blogu nie może ich zabraknąć

Drodzy Czytelnicy. Czas na kolejny wpis zawierający inspiracje z  zakamarków Internetu Tym razem będzie ich nieco mniej, bo youtuberzy rozpoczęli niedawno przerwę wakacyjną i publikują niewiele materiałów. Jednak np. Rafał Gębura,   jak zawsze wykonuje  fenomenalną dziennikarską robotę, której efektem są wartościowe rozmowy. Swoje robi też autorka kanału Po Cudzemu wyjaśniając językowe zawiłości. 

Nie mogłam nie zamieścić w tym wpisie linków do wartościowych tekstów z innych blogów. Ich tematyka jak zwykle jest różnorodna. Począwszy od artykułów o organizacji czasu, poprzez te dotyczące  filmu, języków obcych psychologii, a skończywszy na wywiadach i quizach.

Uważam, że wartościowych treści nigdy dość, więc zachęcam Was nie tylko do czytania i oglądania tego co dla Was wybrałam , ale i podsyłania własnych, internetowych inspiracji w komentarzach.
 

 

 
 I. Interesujące materiały od twórców internetowych.
 • Hashtag- co to jest i czemu tak się nazywa ?Po Cudzemu odc.258. Kolejna szybka, wakacyjna lekcja języka angielskiego.


 • Rodzina, pieniądze pokora w co wierzy Julia Wieniawa? W  Moim Stylu Magda Mołek. Rozmowa z dziewczyną, która jest jednym z najgorętszych nazwisk polskiego show biznesu. Kiedyś bardziej aktorka dziś mocniej stawia na muzykę. Julia Wieniawa opowiada o debiutanckiej płycie,  patchworkowej rodzinie, presji , z którą się mierzy i cenie jaką płaci za ciągłe bycie na świeczniku oraz życie w biegu.
 

 • Jak powiedzieć pacjentowi, że choruje na nowotwór ? 7 metrów pod ziemią - rozmowa z hematologiem i specjalistą chorób wewnętrznych Pawłem Steckiewiczem. Opowieść o tym jak przekazuje się pacjentowi tę straszną diagnozę, o co chorzy najczęściej pytają i o czym najchętniej opowiadają . Jakie sytuacje są dla pacjentów, ale i dla lekarzy najtrudniejsze ?  Temat wywiadu, arcytrudny, ale właśnie takie najczęściej, pojawiają się na tym kanale. Każdy wywiad tam jest po coś i każdy z oglądających te rozmowy może coś z nich wynieść. Z tej również. 
 

 • Psychiatra o depresji cz. 2. 7 metrów pod ziemią- drugi wywiad z doktorem Pawłem Wierzbińskim. Tym razem Rafał Gębura zadaje lekarzowi pytania od swoich widzów. Przez ostatnie tygodnie mogli oni  nadsyłać  je w komentarzach na portalach społecznościowych.   Druga część wywiadu podobnie jak pierwsza pełna jest konkretów i cennych informacji. Pojawiają się w niej pytania dotyczące  psychoterapii, farmakoterapii, tego czy depresja może boleć fizycznie oraz czy można zachorować na nią więcej niż raz. Panowie rozmawiają  także o tym czy leki przeciwdepresyjne są bezpieczne, kiedy należy zacząć je stosować oraz jak namówić bliską osobę na wizytę u specjalisty. Wywiady te są częścią kampanii Powrót z depresji. Pierwszy, który znajdziecie tutaj obejrzało grubo ponad milion osób. Myślę, że ten też ma szansę na podobne statystyki.
II. Inspirujące artykuły od blogerów i nie tylko 

Na dziś to już wszystko. Czytajcie i oglądajcie to na co macie ochotę. Podrzucajcie także swoje inspiracje, bo wartościowych treści nigdy dość. 
 
 Udanego dnia. Anne 18.
 
 

13 komentarzy:

 1. Zaraz na pewno przejrzę Twoje inspiracje kochana.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe treści. Muszę wejść na kanał Magdy Mołek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Same ciekawe filmiki. Zaraz obejrzę lekcję angielskiego i posłucham Wieniawy. Resztę sprawdzę później, bo to cięższe tematy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe tematy, do których na pewno przysiądę w wolnej chwili.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dziękujemy za polecenie obu naszych wpisów.

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno przekazanie trudnych informacji powinno być taktowne.

  OdpowiedzUsuń
 7. Odmiany nazwisk na zaproszeniach, chętnie zajrzę. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajnie, że polecasz też materiały innych blogerów. Na bieżąco słucham Magdy Mołek i 7 metrów pod ziemią. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja jakoś nigdy nie miałam okazji obejrzeć tych kanałów - chociaż słyszałam wiele dobrego, zwłaszcza o Magdzie Mołek i 7 metrach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie już czasu nie starcza na wszystkie te atrakcje jak zakopię się w książkach. :)

   Usuń
 10. Ciekawe propozycje. Może skuszę się w wolnej chwili na którąś z nich :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja nie oglądam filmików na youtube, ale z pewnością są to ciekawe treści, które znajdą wielu odbiorców.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.