poniedziałek, 11 lipca 2022

Kącik blogowy # 53 Blogi podróżnicze- kiedy najczęściej i czy w ogóle je czytacie ?

Drodzy Czytelnicy. Dziś w Kąciku blogowym temat trochę wakacyjny, bo dotyczący blogów podróżniczych.  Napisałam, że to temat wakacyjny, ponieważ uważam, że to właśnie wtedy blogi te cieszą się największą popularnością. To właśnie wtedy przeżywają  one największe  "oblężenie", a  ich  statystyki idą mocno w górę.  Oczywiście podobnie bywa i w okresie ferii zimowych  wtedy też wielu szuka podróżniczej inspiracji. 


Czy blogów podróżniczych w blogosferze jest dużo ? 
Ciężko mi to ocenić, ponieważ od zawsze byłam  domatorką, a nie miłośniczką podróży. Tak. więc rzadko na nie zaglądałam. Zauważyłam jedynie, że w ostatnich latach kiedy podróżowanie  stało się modne i coraz więcej osób zaczęło wyjeżdżać czy to na wakacje czy na ferie blogi te nieco zyskały na popularności. 

Kto i kiedy  najczęściej czyta blogi podróżnicze ? 
Wydaje mi się, miłośnicy wycieczek i osoby, które interesują się tą tematyką lub pracują w tej branży czytają je przez cały rok. Natomiast inni zaglądają na nie głównie  wtedy, gdy chcą wyjechać gdzieś na weekend, wakacyjny urlop czy zimowy wypoczynek. Może to trochę odważna teza, a może jest w niej ziarno prawdy. 
Lubicie czytać blogi podróżnicze ? Jeśli tak to kiedy najczęściej ? Czy zdarzyło się Wam przy wybieraniu miejsca wakacyjnego wypoczynku skorzystać z blogowej rekomendacji ? Myślicie, że tych blogów rzeczywiście przybywa ?  Zachęcam do dyskusji. 
 
Udanego dnia. Anne 18. 

6 komentarzy:

 1. Generalnie nie czytam takich blogów, ale jest jeden który bardzo lubię. Norwegia i reszta świata.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię czytać blogi innych, Twój jest np Generalny

  OdpowiedzUsuń
 3. Prowadzę z siostrą blog podróżniczy, czasem oglądam też inne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja u siebie mam zakładkę dotyczącą podróży, natomiast z innych blogów też czerpię mnóstwo inspiracji dotyczących ciekawych miejsc i rodzinnych wycieczek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mam konkretnych, ulubionych blogów podróżniczych. Zaglądam na nie przede wszystkim, kiedy planuję jakąś podróż, więc często nie zapamiętuję jego adresu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak czasem tak bywa, że znajdujemy jakąś inspirację, ale nie pamiętamy gdzie.

   Usuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.