środa, 20 lipca 2022

Książkowi pomocnicy w Empiku czy bibliotece

Drodzy Czytelnicy. Dziś chciałabym poruszyć temat doradców książkowych. Konkretnie chodzi mi o pracowników bibliotek, księgarni lub  np. salonów Empik, którzy chodzą po sklepie w specjalnych  koszulkach i podpowiadają osobom, które szukają np. książkowego prezentu.

Mnie osobiście zdarzyło się korzystać jedynie z pomocy bibliotekarki i to tylko w liceum. Później w ogóle przestałam chodzić do bibliotek.źródło 

Kiedy wybieram się na zakupy do Empiku też doskonale wiem po co idę. Nie korzystam z pomocy miłych Pań w koszulkach z logo firmy. Nigdy też nie daję się namówić na żadne dodatki i promocje proponowane  przy kasach. Nie mam żadnych kart Mój Empik, Empik Premium, ani żadnej aplikacji. Nie czuję potrzeby, aby je posiadać. Takie uporczywe namawianie  na nie klienta bardzo mnie denerwuje. 

Jak sytuacja wygląda u Was ? Korzystacie z pomocy pracownika sklepu ? Macie karty i aplikacje oferowane przez Empik bądź inne księgarnie ? 
 
Udanego dnia. Anne 18. 

7 komentarzy:

 1. Nie korzystam z pomocy doradców. Książki zazwyczaj kupuję online, a w bibliotece poszukuję już upatrzonej pozycji. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja już praktycznie nie kupuję książek, więc nie korzystam z pomocy doradców książkowych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie korzystałam z takiej pomocy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie slyszałamm o tym. Ciekawe rozwiązanie

  OdpowiedzUsuń
 5. Teraz raczej kupuję online I tylko odbieram zamówienie.
  W bibliotekach sprawa wygląda podobnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie korzystam z pomocy doradców. Książki zazwyczaj wypożyczam z biblioteki. A jedną dostałam

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja też idąc do księgarni wiem po co idę i zazwyczaj nie potrzebuję pomocy sprzedawcy, aczkolwiek taka osoba może pomóc szybko znaleźć wybrany tytuł

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.