sobota, 28 maja 2022

Targi Książki i inne spotkania z autorami

Drodzy Czytelnicy.  Dziś chciałabym zapytać Was o Targi Książki i inne spotkania z autorami. Sama nigdy nie byłam na takich wydarzeniach, ale jestem ciekawa jakie doświadczenia w tym temacie mają inni. 

 

Targi Książki co roku odbywają się między innymi w Krakowie, Katowicach,  Wrocławiu Poznaniu i Białymstoku. Oprócz nich często są organizowane różne festiwale książek poświęcone poszczególnym gatunkom literackim.   Salony takie jak choć Empik proponują swoim klientom Wirtualne Targi Książki.  Wszystkie szczegóły dotyczące książkowych targów i festiwali w 2022 roku znajdziecie w artykule Mapa Targów i Festiwali 2022
Na takich targach można nie tylko spotkać ulubionych polskich zagranicznych autorów, ale także kupić ich książki, poprosić o ich podpisanie czy osobistą dedykację. Szczęśliwcy mogą liczyć na wspólne zdjęcie.  Swoje targi mają nie tylko dorośli, ale także nieco młodsi czytelnicy.
 
Chociaż jak wspomniałam wcześniej nigdy nie byłam na takim wydarzeniu zawsze kojarzyło mi się ono z ogromnymi tłumami, kolejkami po autografy, masą stoisk i niesamowitą ilością książek. Od zawsze lubiłam  czytać relację z takich imprez  na blogach. 
 
Nie miałam też okazji uczestniczyć w żadnym spotkaniu autorskim nawet tym odbywającym się online.  Spotkania autorskie  najczęściej są organizowane przez różne instytucje związane z kulturą. Zaczynając od bibliotek, poprzez domy i ośrodki kultury, a kończąc na miejscach takich jak Empik.   Z racji pandemii było ich nieco mniej . Jednak powoli wracają do łask, bo coraz częściej widzę na blogach relacje z nich. 

Na koniec kilka pytań do tych którzy brali udział w Targach Książki bądź  spotkaniach autorskich:
1. W których Targach Książki braliście udział i jak często ?
2. W których Targach chcielibyście wziąć udział i dlaczego ? 
3. Jakie jest Wasze najlepsze wspomnienie z takich wydarzeń ? 
4. Co Wam się w nich nie podoba ? 
5. Czy często korzystacie z promocji w ramach Wirtualnych Targów ? 
6. Czy braliście kiedyś udział w spotkaniu autorskim ? 
7, Czy w Waszym mieście/ w okolicy często są organizowane spotkania autorskie ? Jeśli tak to gdzie najczęściej się odbywają ? 
8. Czy zdarzyło się Wam organizować bądź prowadzić takie spotkanie ? 
9. Jak wygląda  przygotowanie do prowadzenia  spotkania autorskiego ? 
 
Pytań jest sporo, mam nadzieję, że będą podstawą do ciekawej wymiany doświadczeń i poglądów. 
 
Udanego dnia. Anne 18.  
 3 komentarze:

  1. Martyna Kwiatkowska28 maja 2022 18:37

    Raz byłam w Warszawie i kilka razy w Poznaniu na Targach Książki. Typowo na spotkaniu autorskim może kilkanaście razy. Lubię możliwość zdobycia autografu i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Super jest też posłuchania wywiadu z autorem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja właśnie jestem w trakcie targów w Warszawie i jest moc. Tego się nie da opisać, to trzeba przeżyć.

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.