środa, 25 sierpnia 2021

Blogowe grupy Facebookowe - należycie do nich, udzielacie się ?

Drodzy Czytelnicy. Dziś chciałabym podyskutować o grupach na Facebooku poświęconych  blogowaniu. Mam wrażenie, że  choć jest ich sporo to w ostatnich miesiącach aktywność na nich mocno spadła. 

Sama udzielam się w dwóch tj. Blogodzielnik oraz Kreatywne Blogowanie. Łatwo zauważyć, że od jakiegoś czasu komentarze w nich zostawiają ciągle te same  osoby.  Nie wiem czy te grupy po prostu przestają być popularne i powoli " umierają" czy to tylko chwilowy przestój. 

 

źródło

Kiedyś na grupach Facebookowych znajdowałam osoby, które później zapraszałam do blogowych projektów. Z czasem niektóre grupy albo zostały usunięte albo zmieniły nazwy, bo jakoś nie mogłam trafić na nie ponownie. Wydaje mi się, że teraz wszelkie blogowe grupy służą wyłącznie do zostawiania w nich linków do najnowszych postów. Kiedyś było inaczej. Były merytoryczne komentarze, dyskusje itd. 

Czy też uważacie, blogowe , ale też inne grupy owszem nadal istnieją, ale już niewiele się na nich dzieje ?   W każdym razie nie tyle co kiedyś. Może jest wręcz odwrotnie tylko ja tego nie dostrzegam ?

Oczywiste jest, że dużo zależy od tematyki grupy, bo pewnie są takie, które cały czas żyją, a dyskusje na nich trwają w najlepsze. Są takie gdzie można szukać porad, zleceń czy innego rodzaju pracy.  Instagram i Youtube to jedno, ale myślę, że takie grupy też mają swoją wartość, a przynajmniej jakiś czas temu miały. 

Jakie jest Wasze zdanie na temat grup na Facebooku poświęconych blogowaniu i nie tylko ? Udzielacie się w nich ? Zdarzyło Wam się szukać tam inspiracji, zleceń bądź osób do przeróżnych projektów blogowych?   Jakie grupy poświęcone blogowaniu i organizacji czasu polecacie? 

Zapraszam do dyskusji. Jestem bardzo ciekawa Waszych komentarzy. 

Udanego dnia. Anne 18.  

 

11 komentarzy:

 1. Też mam wrażenie że ludzie coraz mniej się udzielają. W ogóle fb ostatnio ginie na cześć instagrama chyba...

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem w wielu takich grupach i sporo się na nich jeszcze dzieje. Wszystko zależy od danej grupy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem w kilku takich grupach, to prawda, wciąż udzielają się tam zazwyczaj te same osoby.

  OdpowiedzUsuń
 4. Paulina Kwiatkowska25 sierpnia 2021 18:20

  Też mam wrażenie, że blogowe dyskusje coraz bardziej zanikają, także w takich grupach.

  OdpowiedzUsuń
 5. kojarzę różne grupy, jedne świetnie sie mają, są takie na których nie wiele sie dzieje a sa i takie których nie ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, wiele się zmienia i wciąż powstają też jakieś nowe.

   Usuń
 6. Myślę, że zmniejszony ruch powodowany jest w dużej mierze wakacjami. Pewnie, kiedy wszyscy wrócą z letnich wojaży zacznie się znowu dziać więcej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam podobne zdanie do Ciebie. Jestem w 3 grupach. I muszę sama przyznać że nawet ja tam kiedyś częściej bywałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na wszystko też nie starcza czasu, ale warto daną grupę uaktualniać.

   Usuń
 8. jak już decyduje się na jakąś grupę to staram się w niej udzielać :-)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.