środa, 11 marca 2020

Kącik blogowy # 18 Akcje i projekty dla czytelników i wspólnie z czytelnikami

Dziś w kąciku blogowym napiszę o akcjach i projektach organizowanych wspólnie z czytelnikami. Przez prawie dziewięć lat mojego blogowania trochę ich było.  
Pojawiały się  wpisy gościnne  i wypowiedzi blogerów w ramach cykli :
 • Edukacja XXI wieku - blaski i cienie, progi i bariery
 • Na imię mi
 • Okiem studenta i absolwenta.
 • Pogaduszki u Anne 18 
Wystarczy kliknąć w odpowiednią etykietę na pasku bocznym, aby te teksty znaleźć. Były  i będą  nadal akcje Q& A oraz być może kolejne wpisy gościnne. 
Takich nieodpłatnych współprac między blogerami jest niestety coraz mniej. O ile pojawiają się jeszcze  akcje typu Q& A czy wyzwania czytelnicze  to  inne formy współpracy Non profit czyli  wpisy gościnne czy posty, w których kilku blogerów przedstawia swoje poglądy na dany temat to już rzadkość.
 
Ja zawsze byłam i nadal jestem otwarta na różne blogowe projekty.  Jak wspomniałam wyżej sama  wiele takich projektów organizowałam. Jednak  przede wszystkim ze względu na brak chętnych do dalszego udziału w nich musiałam je zakończyć lub zawiesić tak jak np. cykl Pogaduszki u Anne 18.
 
Co prawda nie wzięłam udziału we wszystkich projektach blogowych, do których mnie zapraszano, ale każde takie zaproszenie bardzo mnie cieszyło. Żadnej z takich wiadomości nie pozostawiłam bez odpowiedzi. 

Odzew na zaproszenia, które sama wysyłałam w poprzednich latach generalnie był pozytywny.  Oczywiście z różnych względów nie wszyscy, których zapraszałam ostatecznie brali udział w jakieś akcji, ale kiedyś o takie współprace było dużo łatwiej.  Szkoda, że teraz to się zmieniło. A może to tylko moje odczucie. 

Jak często Wy Drodzy Czytelnicy jesteście zapraszani do udziału w bezpłatnych projektach blogowych typu wpis gościnny, głos w dyskusji, wywiad itd ? Czy na Waszych blogach pojawiają  się tego typu posty ? 

Udanego dnia. Anne 18.
 5 komentarzy:

 1. Do tej pory zwykle buszowałam po nieco innym światku blogowym, w którym główną rolę pełniły opowiadania czy to własne, czy fanfiction. Rzadko kiedy więc miało miejsce tworzenie jakiś projektów, wpisów gościnnych czy wywiadów. Ewentualnie na katalogach tematycznych - tu, faktycznie, czasami zdarzyło mi się wtrącić parę gorszy i odpowiedzieć na parę pytań. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. chyba za rzadko :-( nie słyszałam o żadnej z tych akcji, a myślałam, że jestem w miarę na bieżąco

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O jakich akcjach nie słyszałaś ? Mówisz ogólnie o wpisach gościnnych, wyzwaniach czy np o moim Q& A ?

   Usuń
 3. Nigdy nie brałam udziału w takiej akcji i sama nie organizowałam,
  może teraz ludzie inne formy preferują?
  krystyna

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam, że nie mam czasu już na takie akcje, moje pasje wypełniają każdą wolną chwilę, ale idea jak najbardziej warta rozpowszechniania.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.