środa, 18 marca 2020

Kącik Filmowy #7 Maciej Stuhr i jego nowe zawodowe wyzwania

Wykonanie : Klaudyna Maciąg

Kącik Filmowy by Anne 18 - miejsce  gdzie będę pisać o filmie. W kąciku znajdą się nie tylko recenzje polskich produkcji które obejrzę i  uznam za warte polecenia.  Będę pisać także o blogach i kanałach w serwisie Youtube poświęconych filmowi.   Znajdziecie tutaj moje  recenzje, przemyślenia i  garść filmowych inspiracji. 

Bohaterem siódmej odsłony Kącika Filmowego jest  aktor filmowy i teatralny Maciej Stuhr. Choć ma na koncie dziesiątki docenianych przez widzów ról filmowych, teatralnych i serialowych nie spoczywa na laurach szukając kolejnych zawodowych wyzwań. 

Nie wszyscy wiedzą, że wyreżyserował cztery filmy krótkometrażowe zrealizowane ze studentami Akademii Teatralnej w Warszawie. W 2020 roku zadebiutował jako reżyser teatralnyWraz ze studentami  IV roku Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie filia we Wrocławiu stworzył i zrealizował ich spektakl dyplomowy. Więcej o tym w dalszej części posta.  

I. Maciej Stuhr to nie tylko aktor, ale też reżyser  filmowy i teatralny. 
Maciej Stuhr realizuje się nie tylko jako aktor, ale także wykładowca akademicki. Posiada tytuł doktora.  Pracuje ze studentami  Akademii Teatralnej w Warszawie.  W latach 2017- 2019 zrealizował z nimi cztery filmy krótkometrażowe.  Trzy z nich tj. Milczenie polskich owiec, Ding Dong i Krwawy Dziekan  są już dostępne w Internecie. Prezentuję je poniżej. Czwarty  czyli II Koncert na wiolonczelę i orkiestrę miał swoją premierę 24 października 2019 roku na 17 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Tofifest w Toruniu.    
 • Milczenie polskich owiec
 •  Ding Dong
 • Krwawy Dziekan 


8 lutego 2020 roku odbyła się premiera spektaklu dyplomowego studentów IV roku Wydziału Aktorskiego AST we Wrocławiu. Sztuka Inni Ludzie wyreżyserowana przez Stuhra została zrealizowana na podstawie powieści Doroty Masłowskiej o tym samym tytule. 
 źródło
  
Więcej o spektaklu przeczytacie tutaj 

II. Maciej Stuhr gościem programu KINOrozmowa. Na początku 2020 roku premierę miały dwa filmy z udziałem aktora.  21 lutego do kin wszedł Bad Boy  Patryka Vegi. Zaś 6 marca na ekrany trafił nowy film  Jana Komasy Sala Samobójców Hejter. Między innymi o tych produkcjach Maciej Stuhr opowiada w rozmowie z Marcinem Radomskim
 • Maciej Stuhr- hejter, bad boy i ogrodnik. KINOrozmowa odc.41

W dzisiejszym  Kąciku Filmowym to już wszystko.  Zachęcam do obejrzenia zarówno filmów krótkometrażowych jak i wywiadu.  Zapraszam też do dzielenia się wrażeniami.

Udanego dnia. Anne 18.  

5 komentarzy:

 1. Muszę znaleźć chwilę czasu na obejrzenie zaproponowanych przez ciebie materiałów.

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo lubię Stuhra, nie wiedziałam, że jest tak płodnym artystą :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie przepadam za polskim kinem, tego Macieja kojarzę tylko dlatego, że jest synem Jerzego.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.