sobota, 5 września 2015

Nowe elementy na blogu + wyniki ankiety dotyczącej cykli blogowych, + przypomnienie o kilku kwestiach + muzyczny akcent.

Witajcie w sobotę Były posty z cyklu Film i Telewizja, jutro będzie recenzja, a dzisiaj jest notka informacyjna. Co nie co o nowościach, wyniki ankiety dotyczącej cykli blogowych, małe przypomnienie + muzyczny akcent. Tak więc po kolei.  Zacznijmy od początku. 

I Nowe elementy na Blogu. 
 Tym razem nie ma ich zbyt wiele. Pierwszy to  zakładka Cykl Film i Telewizja. Póki co są w nim tylko wpisy na temat kanałów telewizyjnych, ale obiecuję, że będą również recenzje filmowe i teksty dotyczące programów telewizyjnych. Wszystko w swoim czasie.  Korzystam z dodatkowego, zarezerwowanego tylko dla studentów miesiąca wakacji i piszę posty na zapas. Druga nowość to etykieta Rankingi książkowe. Trzecią jest nowy opis bloga.
 III. Wyniki ankiety dotyczącej cykli blogowych. 
 Zmiany dotyczą również pojawiających się tu coraz częściej ankiet, w których mam nadzieję będziecie brać udział jeszcze chętniej niż dotychczas. Pora podać wyniki Waszego głosowania w sprawie cykli blogowych. Oto one : 
Tabela 1 Wyniki ankiety dotyczącej cykli blogowych
Numer odpowiedzi
Odpowiedź
Liczba głosów
Liczba głosów w %
Razem
1
Klasyka da się lubić
5
35, 7
35,7
2
Fantastyka w ramach przerywnika
3
21,4
21,4
3
Nie tylko fikcja literacka
2
14,2
14,2
4
Jesienno- zimowe spotkania z poezją
1
7,14
7,14
5
Inny
0
0
0
6
Żaden
3
21,4
21,4
 Źródło : opracowanie własne ( 2015)


Jak widać wygrał Cykl Klasyka da się lubić i to on zagości tutaj w październiku w myśl zasady nowy miesiąc- nowy projekt.
 
Chciałabym również przypomnieć Wam o :
 • Możliwości korzystania z zakładki Chcę przeczytać / zapytać o... czyli Kącik dla Czytelników.
 • Możliwości głosowania w nowej, znajdującej się na pasku bocznym ankiecie. Tym razem pytanie brzmi : W jakich godzinach najczęściej czytasz Bloga ?
 • Możliwości obserwowania  Bloga przez pocztę e- mail
 • Możliwości współtworzenia ze mną projektu Literackie, ale to już było czyli dawne lektury szkolne.Odnośnik do notki, gdzie możecie zostawiać swoje propozycje znajduje się na pasku bocznym bloga. Moja inicjatywa i dobre chęci to nie wszystko, bo do sukcesu potrzebna jest jeszcze odpowiedź drugiej strony. Macie czas do 15 września 
 • Możliwości udziału w dyskusjach- po to stworzyłam osobną zakładkę żebyście mieli ułatwiony dostęp do każdej z nich. 
Chcę też podziękować trzem świetnym blogerkom : Dominice, Klaudynie oraz Sylwii ( wyrzuć z głowy myśli o zamknięciu Bloga). To Wasze strony inspirują mnie najmocniej. Piszecie fenomenalnie, każda na swój sposób. Brawo.
III. Zapowiedzi i muzyczny akcent.
Co niedługo pojawi się na blogu ? Będą nowe recenzje, stosiki, tekst o pewnej nowości w ramówce TVN, obiecane kilka słów o moim kierunku studiów oraz specjalności jaką wybrałam czyli Praca kulturalno- oświatowa + trzy dłuższe teksty/ artykuły. Temat ? Edukacyjne aspekty wybranych obszarów kultury popularnej. Cześć 1 Film, Cześć. 2 Serial , Cześć. 3 Muzyka. Muszę tylko zebrać odpowiednio dużo materiału.  Mówiąc krótko do końca roku na Blogu będzie się działo. Na co czekacie najbardziej i z jakiego powodu ? 
Na koniec mam dla Was muzyczny akcent. Jest to hiszpańskojęzyczna piosenka z emitowanego od 31.08 w TV4 serialu Kotka.
Miłego słuchania i udanego dnia życzy Anne 18.6 komentarzy:

 1. Klasyka to dobry pomysl, fajnie, ze ta opcja wygrala ;) cykl "film i telewizja" to tez fajna nowosc ;) pozdrawiam i zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem bardzo ciekawa tego kierunku studiów, który wybrałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na wyniki Twoich pomysłów!

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie na blogu za to znów zmieniło się wszystko :)
  Moje-ukochane-czytadelka

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo jestem zainteresowana filmowym cyklem, gdyż jesienią i zimą lubię od czasu do czasu popatrzeć na jakąś ciekawą produkcję.
  Za to klasyki nie trawię :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Filmy jakie będę recenzować możesz zobaczyć w zakładce dotyczącej wyzwania do tego dojdzie jeszcze kilka produkcji spoza tej listy, które oglądałam przed startem wyzwania. Wśród nich między innymi Chce się żyć Macieja Pieprzycy z 2013r.

   Usuń

Drogi Czytelniku Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.