czwartek, 5 stycznia 2023

Rok 2023 w polskiej kulturze- jest książka, film, płyta, serial bądź innego rodzaju premiera, na którą szczególnie czekacie ?

Drodzy Czytelnicy.  Na początku 2023 roku  wybiegnę trochę w przyszłość i zapytam Was o to jaki Waszym zdaniem będzie 2023 rok w polskiej kulturze ? Pełen kolejnych premier zarówno filmowych, książkowych, muzycznych jak i teatralnych ? 

Może jednak branża artystyczna, tak mocno dotknięta przez pandemiczne ograniczenia w ostatnim czasie próbująca nadrobić straty w tym 2023 trochę zwolni ? Co sądzicie? 


 
Jestem też ciekawa na jakie książki, filmy, płyty czy seriale, które będą miały premierę w 2023 czekacie najbardziej ? Śledzicie zapowiedzi, wydawnicze i filmowe ? Bo  coś takiego jak zapowiedzi teatralne chyba nie istnieje. Przynajmniej ja się z czymś takim nie spotkałam. 

Chciałabym aby pod tym postem rozgorzała dyskusja na temat nowości kulturalnych tego roku. Wymieniajmy się zasłyszanymi newsami na temat nadchodzących premier z różnych dziedzin kultury. 
 
Pytanie do osób, które  pracują w branży kulturalnej w tym także w kinach lub teatrze, a także do tych którzy tam chodzą. Myślicie, że branża powoli, ale jednak nadrabia pandemiczne straty ? Czy Wy jako widzowie jesteście spragnieni kultury i sztuki na żywo ?  Macie już plany na ten  rok w tym zakresie ? 
 
Klawiatury w dłoń - dyskusja czas start. 
 
Udanego dnia. Anne 18.
 
 

11 komentarzy:

 1. Jakoś nigdy nie zwracam uwagi w kwestii książek czy to nowość czy nie... Biorę to co uważam za wartościowe😉

  OdpowiedzUsuń
 2. Już od dawna nie śledzę nowości książkowych.
  Od czasu do czasu lubię wybrać się do kina.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest kilka takich wydarzeń kulturalnych tu w UK na które czekam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziś byłyśmy w kinie na Mały zielony krokodyl domowy, świetny film.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na bieżąco przy okazji wyjazdu harcerzy staram się śledzić nowości kinowe.

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba nie mam jakiejś konkretnej nowości na którą czekam z utęsknieniem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja mysle, ze tych premier bedzie zdecydowanie duzo. Wszystko biegnie do przodu i mam wrazenie, ze kazdy chce wiecej i wiecej :)
  zapraszam na nowy post!

  OdpowiedzUsuń
 8. Na pewno pomalutku branża odbudowuje się po pandemii. Wbrew pozorom chyba wielkiego boom na premiery nie ma, bo chyba ludzie trochę odzwyczaili się od uczestnictwa w nich.

  OdpowiedzUsuń
 9. Chyba nie ma jakiejś konkretnej nowości na ten rok. Czekam na kontynuacje Rodu Smoka, Wiedźmin -rozczarował, Wywiad z wampirem - katastrofa. Z córka czekamy na drugą serie Wednesday. Boję się, że wśród nowości filmowych nie ma na co liczyć. Na ten rok planuje koncertowe nadrabianie - zobaczymy co się uda. Po książki sięgam różne i trafiam lepiej lub gorzej :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja nie szaleję na tym punkcie, ale wypatruję paru nowych sezonów seriali.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.