poniedziałek, 18 kwietnia 2022

Zakupowe plany ksiązkowe czy warto je snuć ?

Drodzy Czytelnicy. Dziś chciałabym poruszyć temat snucia  zakupowych planów dotyczących książek.  Przygotowujecie je choćby na początku roku  czy uważacie, że to nie ma sensu ? 
 
Ja osobiście takie plany robię i uważam, że warto. Po pierwsze dlatego, że taka lista pozwala się  "zdyscyplinować" i kupować tylko zapisane na niej tytuły. Oczywiście w trakcie roku można ją modyfikować i dopisywać lub skreślać (jeśli w między czasie uda się konkretną książkę pożyczyć lub otrzymać w prezencie)kolejne  powieści.  Po  trzecie  " wiadomo" czego szukać na promocjach. 

 

 
 

 

 

 

 

 

Jest też druga strona medalu. Ktoś powie, że nie warto, bo  taka lista ogranicza, nie zawsze ma się możliwość zakupu danego tytułu. ze względu na jego ograniczoną dostępność.  Nowości wydawnicze pojawiają się cały rok  i  można by tę listę rozszerzać w nieskończoność.  Ilu ludzi tyle opinii i komentarzy. 
 
Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie ? Snujecie takie plany ? Jak często kupujecie książki " spoza" listy jeśli takową tworzycie ? 
 
Udanego dnia. Anne 18.   


5 komentarzy:

 1. Właśnie wykupiłam sobie Legimi, wiec nie będę już kupowała na razie książek. Do tej pory robiłam to bardzo spontanicznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja już od dawna nie kupuję książek. Alie kiedyś także planowałam, co nie przeszkadzało mi robić spontaniczne zakupów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli chodzi o listy zakupowe dawno ich już nie robiłam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie robiłam takiej listy. Jednak jeśli chodzi o sam zakup książki, to zawsze mam przemyślany.

  OdpowiedzUsuń
 5. Paulina Kwiatkowska25 kwietnia 2022 09:43

  Kiedyś robiłam listy, teraz kupuję bardzo mało książek.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.