wtorek, 26 kwietnia 2022

Książki o... historii krajów innych niż Polska

Drodzy Czytelnicy. Dziś chciałabym poruszyć temat, którego jeszcze tutaj nie było. Dotyczy on książek, o historii krajów innych niż Polska. Czytacie takie powieści ? Jeśli tak to o historii jakiego kraju najczęściej ?

Ja niedawno uświadomiłam sobie, że choć przez ostatnie lata czytam sporo literatury faktu, reportaży książek historycznych to dotyczą one głównie Polski, powstania warszawskiego i tego co podczas II wojny światowej działo się w naszym kraju. Wiedzę dotyczącą przeszłości innych krajów czerpałam głównie z lekcji historii w szkole, filmów dokumentalnych, artykułów, rozmów, Internetu bardzo rzadko z książek.
 
Wątki dotyczące historii państw takich jak: Francja, Wielka Brytania, Niemcy czy USA pojawiały się w książkach, które czytałam. Jednak nigdy nie sięgałam po książki popularnonaukowe bądź reportaże opowiadające o wojnach, które toczyły się w różnych, nie tylko europejskich krajach. Jak wiadomo na przestrzeni lat było ich sporo.

Czytałam sporo o historii Anglii, ale nigdy nie interesowałam się np. książkami o wojnie w Wietnamie czy innych konfliktach zbrojnych w Azji, Afryce i w Europie. Nie czytałam nigdy żadnej książki dotyczącej historii Niemiec, Rosji, Hiszpanii, Włoch  czy ogarniętej wojną Ukrainy.
 
Nawet nie wiem ile takich książek powstało i które z nich są naprawdę wartościowe.Może Wy pozwolicie mi to zmienić i polecicie trochę wartościowej literatury dotyczącej historii kraju innego niż Polska i Wielka Brytania.. Historii wojen, które toczyły się w różnych zakątkach świata po II wojnie światowej.
 
Najbardziej interesują mnie książki z gatunku Literatura faktu / reportaż.  Może z Waszych rekomendacji skorzystam nie tylko ja , ale i inni. Zatem klawiatury w dłoń i do dzieła. 
 
Udanego dnia. Anne 18. 

 

4 komentarze:

 1. Sama bym taką książkę przeczytała, ale dawno chyba nie było okazji :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam sporo ksiazek tego typu. Historia starozytnych ludow, Chin, Japonii Koreii ameryki, kilku europejskich panstw :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja uwielbiam książki opisujące Anglię za czasów panowania dynastii Tudorów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam szczeże że takih historycznych książek o innych krajach nie czytuję, czasem w tych co czytam znajduję nawiązanie do zwyczajów czy wydarzeń w dawnych czasach.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.