czwartek, 1 lipca 2021

Nietrafione prezenty książkowe- jaka jest Wasza reakcja ?

Drodzy Czytelnicy. Dziś chciałabym zapytać o to jak reagujecie na nietrafiony prezent książkowy. Nie mam tu na myśli reakcji zaraz po jego otrzymaniu , bo niekiedy robi się dobrą minę do złej gry tylko tę nieco późniejszą. 

 


 źródło

Jestem ciekawa czy mimo wszystko próbujecie czytać daną książkę  nawet jeśli wybitnie nie trafia w Wasz  gust czytelniczy, a może chowacie taki prezent głęboko w szafie bądź szukacie innego rozwiązania, bo kilka ich jest ? Może zdradzicie je w komentarzu.

Ja osobiście nigdy nie dostałam nietrafionego prezentu książkowego, ponieważ powieści dostaję w prezencie jedynie od osób, które doskonale znają mój gust czytelniczy. Dobrze wiedzą jakiej publikacji w danym momencie szukam lub znają listę tytułów, które chcę przeczytać. 

Nigdy nie dostałam w prezencie np. kolejnego tomu serii, której poprzednich części nie znam, albo powieści z gatunku, po który nigdy nie sięgam. Gdybym taki  prezent dostała dałabym książce szansę, ale  jeżeli  w trakcie lektury stwierdziła, że to naprawdę nie jest to nie zmuszałabym się do dalszego czytania.

Czy Wam przydarzyło się dostać lub dać komuś nietrafiony prezent książkowy ?  Jaka była Wasza/ Jego reakcja ?  

 Udanego dnia. Anne 18. 


 

6 komentarzy:

 1. Chyba nie miałam takiej sytuacji, ale zawsze można oddać do biblioteki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Paulina Kwiatkowska1 lipca 2021 18:50

  Nie trafiło mi się to, zawsze można odłożyć lub spróbować czytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie się zdarzyło dostać nietrafiony prezent. Przeważnie były to książki, które już miałam w swojej biblioteczce i które już czytałam. Jeśli dostałam ją z dedykacją, życzeniami w środku, tę zostawiałam, a moją poprzednią sprzedawałam. :)
  Nie ma to jak karty podarunkowe do księgarni, idealny prezent!

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekaja na docenienie. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uważam, że każda książka znajdzie swój dom, jak nie u mnie to puszczam ją dalej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zazwyczaj jak dostaje ksiazke to jest tradiona, bo bliscy wiedza, co lubie :P zdarzajq sie jednak pomylki lub ksiazki same w sobie okazuja sie byc daremne. U mnie nawet po latach i kilku przeczytaniach ksiazki wyglqdaja jak nowe, wiec nawet jak speobuje czytac i mnie nie wciagniw to moge spokojnie przekazac ta kaiazke dalwj ;)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.