poniedziałek, 5 lipca 2021

Cykl Językowo #29. Pytanie o blogi poświęcone nauce języków obcych


 


 

Drodzy Czytelnicy. Dziś będzie bardzo krótko. Chciałabym tylko zapytać Was o godne polecenia blogi i strony poświęcone nauce języków obcych.

Mam na myśli zarówno blogi, na których opisywane są metody samodzielnej nauki, sposoby jej planowania, jak i te zawierające darmowe materiały do konkretnych języków tj. angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego oraz włoskiego.  Chętnie poczytam także wpisy/ artykuły o tym co najczęściej jest motywacją do nauki tych cieszących się dużo mniejszą popularnością języków obcych np. chińskiego czy japońskiego. 

Generalnie interesują mnie wszystkie ciekawe miejsca w blogosferze w całości lub częściowo poświęcone nauce języków obcych. Czasami nawet jeden krótki tekst może okazać się niezwykle pomocny. 

Przyznam szczerze, że odkąd rozpoczęłam samodzielną naukę języków obcych szukając do niej motywacji i inspiracji zaglądałam na tylko jeden blog a konkretnie  do kategorii Nauka Języków na blogu Klaudyny Maciąg

Mimo długich poszukiwań nie udało mi się znaleźć żadnego innego bloga, który byłby choć częściowo poświęcony językom. Nie wiem czy wynika to z braku  takich treści w dzisiejszej blogosferze czy z tego, że to ja na nie nie natrafiłam, bo np. szukam nie tam gdzie trzeba. 

Znacie jakieś blogi poświęcone  nauce języków obcych, ciekawe strony na ten temat ? 

Zapraszam do dyskusji. Udanego dnia. Anne 18. 

9 komentarzy:

 1. Kiedyś znałam typowo o języku rosyjskim, ale nazwa teraz wypadła mi z pamięci.

  OdpowiedzUsuń
 2. Paulina Kwiatkowska6 lipca 2021 16:22

  Nie za bardzo szukam takich miejsc, wiem, że te które kiedyś znałam nie są już aktualizowane.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno plusem takich stron jest do nich bezpłatny dostęp, ale nie znam nic do polecenia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Trudno znaleźć coś naprawdę ciekawego, rzadko korzystam z tego typu pomocy. Też nie wiadomo jak z jej poprawnością.

  OdpowiedzUsuń
 5. Blogi nie bardzo, ale podcasty już tak. Jakoś lepiej język wchodzi gdy się go słucha. Mogę polecić Teacher Ola.

  OdpowiedzUsuń
 6. Niełatwo znaleźć dobre blogi do nauki języków obcych, ale czasami trafiają się naprawdę ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 7. Chcialabym pomoc,ale dla mnie najlepsza jest naukq z nativem, qlbo cYtanie ksiazek, ogladanie programów q danym języku

  OdpowiedzUsuń
 8. Przyznam, że do tej pory nie korzystam z blogów przy nauce języków obcych, za to chętnie obserwuję kilka grup językowych na fb. :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.