sobota, 6 marca 2021

Blogowe współprace- często się ich podejmujecie ?

Drodzy Czytelnicy. Dziś chciałabym zapytać Was o to jak często i dlaczego podejmujecie się blogowych współprac.

Jestem ciekawa jaką formę te współprace przyjmują. Czy są to raczej teksty gościnne, wypowiedzi w ramach większej dyskusji czy "opowieści" o blogowaniu w formie wywiadu ? 


źródło

Ja w pewnym momencie swojej blogowej działalności byłam bardziej otwarta na blogowe współprace niż obecnie.  Kilka lat temu podsumowując swoje blogowe poczynania zobaczyłam jak dużo w tym temacie już zrobiłam i stwierdziłam, że kolejne współprace byłyby podejmowane trochę na siłę. Nie oznacza to jednak, że jestem całkowicie zamknięta na między blogowe  projekty.  Wszystko zależy od rodzaju i koncepcji np. na wspólny wpis czy tekst gościnny.  Jeżeli coś mnie zaciekawi  to chętnie się takiej współpracy podejmę. 

Druga rzecz to to, że dzisiejsza blogosfera jest inna niż ta chociażby sprzed trzech czy czterech lat.  Jest w niej dużo mniej komentarzy, chęci współpracy. Teraz już każdy idzie swoją drogą i nie ma w tym nic złego. 

Czy Wy nadal podejmujecie się blogowych współprac ? Może macie podobne obserwacje jak jak ja i widzicie, że chęci i czasu na te współprace po prostu w blogosferze już nie ma ? Jak myślicie z czego to wynika ? 

Udanego dnia. Anne 18.  

8 komentarzy:

 1. Ja już nie podejmuję się blogowych współprac, gdyż wolę iść swoją własną wytyczoną ścieżką. Ale czasem z czystej uprzejmości opublikuję jakiś gościnny wpis związany z książkami, promocjami itp.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli chodzi o współprace i wpisy sponsorowane na blogu książkowym na pewno jest ich mniej niż jeszcze kilka lat temu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyznam, że nie mam już czasu na takie współprace między blogami, wolę wolne chwile przeznaczyć na spotkanie z książką, tak wiele tytułów czeka na półkach. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Podejmuję się blogowych współprac, ale pod warunkiem, że są to ciekawe współprace, które dadzą korzyść mnie i moim czytelnikom :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja też tak niekoniecznie podejmuję się współprac, zauważyłam, ze im bardziej człowiek się zaangażuje tym więcej od niego chcą wziąć...

  OdpowiedzUsuń
 6. Niekoniecznie podejmuję się pisania wpisów gościnnych, wolę ten czas poświęcić na swoją stronę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przede wszystkim myślę, że obecnie wiele współprac i żywsze relacje z odbiorcami odbywają się na instagramie �� Ta sfera bardzo ewoluuje, a przebić się jest niezwykle ciężko. Co nie zmienia faktu, że nie można robić swojego i iść do przodu ��

  OdpowiedzUsuń
 8. Kiedyś miałam bardzo dużo współprac, teraz wybieram je bardziej świadomie, ale nadal każda propozycja bardzo mnie cieszy ;)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.