niedziela, 17 maja 2020

Nowe kulturalno- edukacyjne inspiracje z internetowych zakamarków

Drogi Czytelniku. W to majowe popołudnie przychodzę do Ciebie z garścią kulturalno- edukacyjnych inspiracji. Będzie ich mniej niż zazwyczaj, ale mam nadzieję, że  znajdziesz pośród nich coś  wartego obejrzenia bądź przeczytania. 

Internet w dzisiejszych czasach  jest tak rozbudowany, że absolutnie każdy korzystając z niego może nie wychodząc z domu nauczyć się czegoś nowego. Nie bez kozery bardzo często mawiamy, że człowiek uczy się całe życie. W dzisiejszym, podzielonym na dwie części poście pokaże, że nie jest to tylko wymyślony wiele lat temu slogan. 

W części pierwszej znajdą się trzy filmy pochodzące z popularnych kanałów o tematyce edukacyjnej. W części drugiej umieszczę za to kilka linków do tekstów innych blogerów, które uważam za godne polecenia. Zainteresowany ? Jeśli tak to zapraszam do dalszej lektury.


I. Zakamarki Youtube- kilka inspiracji.
  •  3 dowody na to, że rząd Cię okrada Numer 2 Cię zaskoczy. Polimaty 2 odc.21.  Tematem tego filmu nie jest polityka tylko ClickBait czyli tytuł czegoś stworzony tylko po to, aby jak najwięcej osób np. kliknęło w dany link czy obejrzało jakieś nagranie.
  •  Dlaczego mówimy lat a nie zim lub "wiosen" ? Polimaty 2 odc. 20.  Dzięki temu filmowi można się nie tylko czegoś dowiedzieć, ale i szczerze uśmiechnąć.
  •  Dlaczego w staży pożarnej jest strażak a w straży miejskiej  strażnik ?Mówiąc Inaczej odc. 152.
II. Wartościowe wpisy z innych blogów.
Czym są podcasty, gdzie ich słuchać i które warto znać ? 
11 rzeczy, które dowodzą, że warto inwestować w rozwój osobisty. 
Po co nam pasja i hobby w życiu ? 
Inspiracje czytelnicze 

Drogi Czytelniku. Przyznaj się czy lubisz  przeglądać Internet i blogosferę w poszukiwaniu podobnych nagrań bądź tekstów ? Jeśli tak to poleć w komentarzu coś na co sam ostatnio trafiłeś.

Udanego dnia. Anne 18.  

 

2 komentarze:

  1. Nie mam niestety czasu na przeglądanie Internetu i blogosfery w poszukiwaniu inspirujących nagrań bądź tekstów, więc nic ciekawego nie polecę.
    Ale za to sama chętnie obejrzę filmik na temat: dlaczego w staży pożarnej jest strażak a w straży miejskiej strażnik.

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.