czwartek, 7 maja 2020

Ostatni taki post był w październiku 2017 roku czyli... mały stosik książkowy

Drogi Czytelniku. Dziś mam dla Ciebie coś czym już od bardzo dawna się nie dzieliłam. Coś, co w blogosferze książkowej potocznie nazywane jest stosikiem. Pokażę Ci trzy dość wyjątkowe książki, które można kupić tylko na stronie wydawnictwa Altenberg

Trzy publikacje, które od dawna chciałam mieć i w końcu mam. Ich recenzje kiedyś powstaną, ponieważ można by o nich rozmawiać godzinami. Jednak wszystko w swoim czasie. Na razie prezentacja stosika wraz z krótkim opisem każdego tytułu.

źródło


1. Rafał Gębura Otwórz oczy. Książka dziennikarza prowadzącego kanał 7 metrów pod ziemią. Dwadzieścia reportaży, dwadzieścia historii ludzi, którzy zdecydowali się opowiedzieć o swojej pracy bądź trudnych przeżyciach. Książka, której lekturę mam już za sobą, i która zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Czytając ją poznasz między innymi historię matki dziecka z autyzmem, dziewczyny, która   spotykała się z nieprzyjemnymi komentarzami ze względu na imię czy osoby, która pracowała jako operator numeru 112. Książka jakiej jeszcze nie byłoOpisane w niej historie są czasem przerażające a innym razem zaskakujące.  Bardzo dobrze, że ktoś wreszcie poruszył tematy, o których mówi się niewiele bądź nie mówi się wcale.   
2. Radek Kotarski Nic bardziej mylnego Radek Kotarski obala 58 popularnych mitów. Nowe wydanie debiutanckiej książki autora kanału Polimaty. Radek Kotarski obala w niej popularne mity, pokazuję, że o historii czy naukach ścisłych można opowiadać tak by zaciekawić czytelnika. Pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów kanału, ale i wszystkich tych, którzy  po prostu chcą wiedzieć więcej.  Właśnie tę książkę aktualnie czytam. 
 3. Arlena Witt Władaj i gadaj. Książka Arleny Witt, która od pięciu lat prowadzi kanał Po Cudzemu.
Publikacja, z którą od kilku tygodni uczę się języka angielskiego, a konkretnie słówek.  Dwa tomy, w każdym po kilkanaście rozdziałów. Ćwiczenia, teksty, zadania.  Krótko mówiąc - jest co robić.  Nauka  słownictwa na przykładach z filmów, seriali i o wiele więcej. 
Znasz te tytuły, a może lektura któregoś z nich już za Tobą ? Jeśli tak to podziel się wrażeniami.  

Udanego dnia. Anne 18. 

12 komentarzy:

 1. Nie znam w ogóle tych książek. Czekam zatem na Twoje recenzje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś na pewno będą. Nie mówię kiedy, ale będą.

   Usuń
 2. Do zakupu książek Arleny Witt przymierzam się od jakiegoś czasu, ale kupię je dopiero wtedy, gdy będę pewna, że mam czas na naukę. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki youtuberów? Zdecydowanie jestem na tak! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przepadam za książkami youtuberów, ponieważ zazwyczaj nie ma w nich nic ciekawego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnia propozycja jak najbardziej mnie przekonuje, podwójnie, idealnie dla mojej pasji nauki języków obcych. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wciąż mam za mało czasu na wszystkie książki, z którymi chciałabym się zapoznać.

   Usuń
 6. Wszystkie pozycje warte uwagi i przeczytania. Jeszcze ich nie czytałam, ale w przyszłości nadrobię.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam w ogóle tych książek, ale najbardziej jestem ciekawa Twojej opinii na temat ,,Nic bardziej mylnego Radek Kotarski obala 58 popularnych mitów.'; Miłego czytania.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie przepadam za tego typu ksiażkami

  OdpowiedzUsuń
 9. O wszystkich tytułach słyszałam, jednak lektura jeszcze przede mną, ale bardzo chcę je przeczytać! Zwłaszcza ciekawi mnie pozycja "Otwórz oczy" gdyż kojarzę kanał i publikowane tam reportaże, niekiedy wstrząsające, jednak bardzo otwierające oczy na to, co dzieje się często tuż pod naszym nosem, a tak często pozostaje niezauważone...
  Pozdrawiam! włóczykijka z Imponderabiliów literackich

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.