sobota, 1 września 2018

Kotarski, Kammel, Mikuła i Witt . O tym, że z Internetu naprawdę można się czegoś nauczyć

Wrzesień to  miesiąc kiedy tysiące uczniów, nauczycieli i rodziców rozpoczyna nowy rok szkolny.  Studenci mają nieco dłuższe wakacje. Ja od ponad roku nie jestem już ani uczennicą ani studentką. Nie oznacza to jednak, że przestałam się uczyć.   Internet  potrafi być kopalnią wiedzy i inspiracji. Trzeba tylko chcieć i umieć wybierać  wartościowe treści.  Subskrybować te kanały, na których pojawiają się filmy, z których możemy się czegoś wartościowego dowiedzieć.  

Dzisiaj pokażę Wam na jakie kanały zaglądam i zaprezentuję kilka wybranych materiałów. Obiecuję, że będą to filmy, którym naprawdę warto poświęcić te kilka czy kilkanaście minut. Może  nie zapamiętacie wszystkiego,  ale na pewno coś Wam w głowie zostanie. 

Kanały popularyzujące wiedzę, które śledzę : 
 • Polimaty  Kanał stworzony w 2012 roku przez dziennikarza i przedsiębiorcę Radosława Kotarskiego. Poruszane są na nim zagadnienia związane z biologią, historią, językoznawstwem, psychologią, medycyną i sztuką.  Kotarski poza tym jest popularyzatorem wiedzy pisze książki, a także prowadzi i reżyseruje program Podróże z historią  
 •  Kammel Czanel  prezenter telewizyjny Tomasz Kammel  na swoim kanale dzieli się  wiedzą i dziennikarskim doświadczeniem. Pokazuje jak  przygotować się  do ważnego wystąpienia, rozmowy kwalifikacyjnej czy egzaminu ustnego. Podpowiada jak okiełznać tremę, jak budować pewność siebie, co zrobić kiedy podczas wystąpienia publiczność nas nie słucha bądź zadaje trudne pytania.  Kammel do udziału w nagraniu swoich materiałów czasem zaprasza gości specjalnych. 
 • Mówiąc inaczej Kanał, który w 2013 roku stworzyła Paulina Mikuła.  W materiałach jakie nagrywa  rozwiewa językowe wątpliwości. Dzięki takim miejscom w sieci jak Mówiąc Inaczej polszczyzna pomimo, że jest pełna meandrów nie musi być nudna. To kanał pomocny nawet dla tych, którzy nazywają siebie miłośnikami języka polskiego i uważają, że nie ma on przed nimi żadnych tajemnic.  Paulina oprócz porad językowych przygotowuje też filmy z cyklu Myśląc Inaczej.   W filmach tych dzieli się z widzami refleksjami i dotyka ważnych, życiowych tematów.
 • Po Cudzemu Arlena  Witt - nauczycielka języka angielskiego , która w 2015 roku postanowiła porzucić pracę w szkole i zacząć edukować Polaków, a konkretniej uczyć ich poprawnej angielskiej wymowy. Ponadto podpowiada jakie metody nauki wybrać, aby nauczyć się  języka obcego łącząc przyjemne z pożytecznym. 

źródło: pixbay. com. 

Filmy, które wybrałam są zróżnicowane tematycznie. Jest trochę historii, nieco literatury , nutka języka angielskiego , a także patenty na skuteczną naukę tego czego naprawdę chcemy się uczyć.  Nie zabraknie też kilku cennych, życiowych rad od osoby pełnej energii i optymizmu. Mam nadzieję, że każdy  znajdzie coś dla siebie. Jeśli materiały, które wybrałam Wam się spodobają podeślijcie je innym. Bo tym co ciekawe i inspirujące warto się dzielić. 

1. Jak drzewiej robiło się książki ? Polimaty odc. 91

2. Ucz się Tylko jak ? Jak się uczyć czego tylko chcesz (feat Radek Kotarski) Kammel Czannel odc. 46
  3. Gdy myślisz, że nie umiesz klawo żyć.... Myśląc inaczej odc. 18
 4. Jak rozróżnić akcenty w angielskim ? Po Cudzemu odc 140

Człowiek uczy się całe życie. To nie tylko utarty frazes.  To święta prawda. I wiecie co ? Bardzo się cieszę, że w XXI wieku mamy tyle możliwości nauki i ile interesujących zakątków wiedzy. Nie  wiem jak Wy, ale ja zamierzam z nich korzystać.


Znacie  te kanały , jak często na nie zaglądacie? Lubicie poszerzać wiedzę korzystając z zasobów Internetu ? Jeśli  zainteresowały Was inne kanały napiszcie  o tym w komentarzach. Na pewno zajrzę na strony, które mi polecicie. Udanego dnia Anne 18.

5 komentarzy:

 1. Nie znam w ogóle tych kanałów, ale dobrze wiedzieć, że istnieją.

  OdpowiedzUsuń
 2. Arlenę i Paulinę oglądam regularnie, Radka też lubię. :) Lubię uczyć się w internecie, a z kanałów, które jeszcze śledzę to na pewno kanał Pink Candy i Kasi Gandor. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama czasem zaglądam na Polimaty. Jak robiłam prezentacje o mediach naukowych to podałam jako przykład właśnie ten kanał.

  Pozdrawiam,
  J.

  OdpowiedzUsuń
 4. Paulinę oglądam regularnie, super kanał :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow faktycznie ciekawe kanały ja kocham DIY więc raczej takich szukam.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.