środa, 12 września 2018

Kolejna porcja wartościowych filmów od twórców internetowych i popularyzatorów wiedzy

Wrzesień od zawsze był u mnie miesiącem, w którym czułam pewne podekscytowanie,  jakiś rodzaj stresu i mobilizacji do nowych działań. Najpierw był on związany z początkiem każdego kolejnego roku szkolnego i czekającymi mnie wyzwaniami. Kiedy zaczęłam studiować w miesiącu tym zawsze zaczynałam pierwsze przygotowania do nowego roku akademickiego. Odkąd pamiętam miałam wtedy jeszcze więcej  energii i chęci do ciężkiej pracy oraz poszerzania wiedzy.

W 2018  roku  jest podobnie.   Choć to dopiero pierwsze tygodnie września  to udało mi się już napisać sporo tekstów i zrealizować wiele rzeczy, które sobie zaplanowałam. Cały czas staram się uczyć  i czegoś  nowego. Jak ? Chociażby oglądając ciekawe wywiady, wykłady i inne nagrania  w Internecie. 
  
Dzisiaj mam dla Was kolejne mam nadzieję inspirujące i  pomocne filmy. Pierwszy to rozmowa  jaką z profesorem Jerzym Bralczykiem  podczas Blog Forum Gdańsk 2015 przeprowadziły Paulina Mikuła i Arlena Wit. Tematem wiodącym był język w Internecie.  Kiedy ogląda się tę rozmowę można odnieść wrażenie, że prowadzące zostały przez profesora lekko  "zagadane". Jednak taki był zamysł. Obie panie miały  "podpowiadać" profesorowi tematy do rozważań, a on ciekawie opowiadać. Jak dla mnie cała trójka dobrze wywiązała się ze swojego zadania.. Cała rozmowa trwa ponad pięćdziesiąt minut, ale warto ją obejrzeć.
Zastanawiałeś się kiedyś  Drogi Czytelniku dlaczego po latach nie pamiętasz wielu rzeczy, których uczyłeś się np. na fizyce, chemii czy biologii ? Wiesz  z czego wynika to, że nie  pamiętasz już  np. definicji natężenia prądu czy dokładnej budowy  pantofelka? Jeśli nie to obejrzyj drugi materiał , który na dzisiaj przygotowałam . Jest to wykład jaki podczas TEDx Katowice wygłosił Radosław Kotarski.

Dwa ostatnie filmy umieszczone w dzisiejszym poście pochodzą z vloga Mówiąc Inaczej. W osiemdziesiątym szóstym oraz osiemdziesiątym dziewiątym odcinku swojego programu Paulina Mikuła  wyjaśniła jak należy czytać i wymawiać trudne zagraniczne nazwy. Są to przede wszystkim nazwy firm odzieżowych , marek samochodowych itp.  Zapraszam do oglądania. 


źródło: pixbay

1. Blog Forum Gdańsk 2015, Rozmowa : Czy w Internecie komunikujemy się, Mówiąc Inaczej niż poza nim ? 

2. Dlaczego tak mało pamiętasz ze szkoły ? Radosław Kotarski TEDx Katowice 

3. Jak to się czyta ? Czyli kłopotliwe nazwy marek. Mówiąc Inaczej, odc. 86
 4. Jak to się(w Polsce) czyta ? Czyli kłopotliwe nazwy marek, cz. 2 Mówiąc Inaczej, odc. 89
 

Był to ostatni w tym miesiącu wpis o tematyce edukacyjnej.   Czego będą dotyczyć kolejne  posty, które opublikuję we wrześniu ? Na pewno w jednym z nich opowiem o pewnej książce, którą niedawno przeczytałam. Co poza tym ? Niech to będzie niespodzianka.  Póki co zachęcam Was do  przeczytania i skomentowania  starszych postów. Zwłaszcza  wpisu z cyklu Pogaduszki u Anne 18. Jestem ciekawa, co sądzicie o zmianach, jak zaszły w blogosferze w ostatnich latach. Anne 18. 


13 komentarzy:

 1. Sporo tych filmów. Wieczorem postaram się je obejrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Całkiem spora lista filmów do obejrzenia :) Choć przyznam szczerze, że na youtuba mam mało czasu ostatnio

  OdpowiedzUsuń
 3. No to już wiem co będę robić kiedy dzieci pójdą spać! ;) dzięki :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie w wolnej chwili obejrzę zaproponowane filmy. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. fajnie wybrane wideo. lubię Radka, akurat Mówiąc Inaczej mnie drażni w sposobie opowiadania ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście sposób opowiadania jaki proponuje Paulina jest specyficzny i nie każdemu musi się podobać.

   Usuń
 6. ciekawy blog

  https://emiwalkiria.wordpress.com/2018/09/14/niewiasta/

  OdpowiedzUsuń
 7. Dawno nie oglądałam mówiąc inaczej. W wolnej chwili chętnie do niej wrócę ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam oglądać na youtubie filmy, które w jakiś sposób mnie kształcą. Oprócz Pauliny, Radka i Arleny uwielbiam Kasię Gandor i Pink Candy. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie znałam tych materiałów.

  OdpowiedzUsuń
 10. Mówiąc Inaczej już oglądałam, ale za inne wezmę się wieczorkiem. Widać, że warte obejrzenia :)

  http://myraibowworld1997.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.