sobota, 31 marca 2018

Blogowo- kulturalne podsumowanie marca.

Blogowo marzec nie był udanym miesiącem. Zakładałam, że napiszę więcej tekstów niż w lutym, a napisałam jeszcze mniej.Miałam stworzyć dwie, a stworzyłam jedną recenzję filmową. Mogłabym tak wymieniać jeszcze trochę, ale nie będę. Dlaczego ? Bo mówi się trudno i cieszy się z tego co udało się w danym miesiącu napisać i zobaczyć. Co to było ? Zapraszam na podsumowanie. 

Blog książkowy
 źródło: pixbay
Międzynarodowy Dzień Teatru a więc o nim słów kilka 
Pytanie do miłośników kina i nie tylko 

Blog muzyczny
źródło: pixbay. com

Portal Be Good Art
 źródło: Oficjalna strona portalu

Film
W marcu tak jak planowałam wybrałam się na film  Kobieta sukcesu. W obsadzie tej komedii romantycznej znaleźli się między innymi : Bartosz Gelner, Mikołaj Roznerski, Agnieszka Więdłocha i Julia Wieniawa- Narkiewicz.
Ponadto obejrzałam jeszcze Planetę singli z Agnieszką Więdłochą i Maciejem Sturem w rolach głównych. Zaryzykuję stwierdzenie, że  to jedna z lepszych komedii romantycznych ostatnich lat. Cieszę się, że TVN ją pokazał i, że w listopadzie do kin trafi Planeta singli 2. Na  pewno się wybiorę. Chcecie recenzję ? 
 Pod koniec marca obejrzałam też polski film sprzed pięciu lat, który wreszcie udało mi się znaleźć w serwisie Youtube. O jaką produkcję chodzi ? O Mój biegun czyli prawdziwa historia Jaśka Meli. W rolach głównych : Maciej Musiał, Magdalena Walach i Bartłomiej Topa. Film możecie obejrzeć pod tym linkiem Mój Biegun Film Ktoś chętny na recenzję ?

Muzyka 
W marcu słuchałam przeróżnej muzyki, nie skupiając się na żadnym konkretnym artyście czy zespole. W ucho wpadła mi nowa piosenka Kasi Kowalskiej. Niezły singiel wypuściła także Natalia Kukulska. 
 Jednak odkryciem marca jest dla mnie utwór Kilka słów o nas Natalii Piotrowskiej
 Często wracałam też do kilku wykonań z najnowszej edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Oto jedno z nich.

Plan na kwiecień 
 • Napisać teksty, których nie napisałam w marcu tj. jedna recenzja filmowa, kilka tekstów gościnnych i postów o tematyce literackiej. 
 • Opublikować kolejny post z cyklu Pogaduszki u Anne 18 i wytypować trzy osoby do odsłony majowej.  Jeśli ktoś jest na tyle odważny by zgłosić się w ciemno nie znając tematu majowej dyskusji zapraszam. Jeśli temat ostatecznie nie podpasuje można się wycofać i np. zgłosić w kolejnym miesiącu.
 • Być może wziąć udział w projekcie innego blogera. Widziałam ostatnio, że na kilku blogach organizowane są wywiady z blogerami, może jakiś wpis gościnny. Zgłaszam gotowość. Jeśli ktoś z Was chciałby, abym była gościem na jego blogu i np. zabrała głos w jakieś dyskusji bardzo chętnie. 
 • Wybrać się do kina lub kupić którąś z pozycji znajdujących się w zakładce Książkowa lista życzeń. 
  Zanim napiszę ostatnie zdania mam dla Was świąteczne życzenia. 
 
 Jaki dla był Was marzec  2018? Co czytaliście, jakie filmy oglądaliście, czego słuchaliście ? Do napisania po Świętach Anne 18.  

8 komentarzy:

 1. Pewnie! Nie ma się co stresować, że się napisało za mało. To tylko zniechęca do blogowania. Dawno takie podejście porzuciłam i od tego czasu mnie blogowanie dużo bardziej cieszy :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Życzę radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych przepełnionych wiarą i nadzieją,smacznego jajka,mokrego dyngusa oraz wiosennego optymizmu :) Blogowanie to ma być przyjemność.

  OdpowiedzUsuń
 3. Za każdym niemal razem jak czytam miesięczne podsumowania, z podziwem patrzę jak wiele udało się ludziom zrealizować, jaka różnorodność zainteresowań i pasji. Pewnie, że są i gorsze tygodnie, ale prawdziwe życie to nie blog. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie marzec był bardzo ciężki z pewnych względów, ale mam nadzieję, że w kwietniu los będzie nieco łaskawszy.
  Pozdrawiam i powodzenia życzę w realizacji zamierzonych planów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Do kina chodze jedynie na bajki a tv nie mam tak więc wiele mnie ominie może kiedyś nadrobię. Za to książkowo dzieje się Wesołych Świąt

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja w marcu przeczytałam 6 książek a najbardziej spodobała mi się "Dziewczyny chcą się zabawić" :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ach te plany... nie zawsze wypalą

  OdpowiedzUsuń
 8. W marcu trafiłam na fajny kryminał, "Śmierć w Chateau Bremont", polecam Ci :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.