czwartek, 23 czerwca 2016

Językowo 23: English Matters 54/2015 & Wydanie Specjalne English Matters Musical Tour.

Dzisiaj ponownie recenzja zbiorowa. Tym razem dwa wydania English Matters, oba są archiwalne. Różni je natomiast to, że jedno jest numerem standardowym, drugie specjalnym. Na początek ta pierwsza gazeta.

W numerze 54/2015 przeczytamy o:
 • cieszącym się ogromną popularnością serialu The Walking Dead.
 • historii oraz aktualnej sytuacji Polaków żyjących na Haiti.
 • jednym z członków brytyjskiej rodziny królewskiej- księciu Harrym.
 • tym, co ciekawego zobaczymy jeśli zdecydujemy się na odwiedzenie stolicy Szwecji.
 • tym czy warto wprowadzać euro jako główną walutę w krajach członkowskich, w których ten pieniądz jeszcze nie obowiązuje.
Ponadto na kartach magazynu znajdziemy wywiad z polskim tłumaczem konferencyjnym Witoldem Skowrońskim, w którym opowiada nie tylko o tym jak wygląda jego praca , ale także doradza najskuteczniejsze sposoby nauki języka obcego. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy literatury (tekst na temat Tennessego Wiliamsa) i nowych technologii (artykuł o fascynacji driftem). Osoby kupujące to czasopismo głównie ze względu na sekcję gramatyczno- językową także nie będą rozczarowane. Tym razem znajdą w niej słownictwo związane z odmawianiem komuś, odrzucaniem jego propozycji oraz prezentowaniem własnego często odmiennego zdania. Tradycyjnie już większość artykułów (w przypadku tego numeru aż sześć z dziewięciu) można pobrać ze strony wydawnictwa( po wpisaniu odpowiedniego kodu) i odsłuchać w formacie MP3. Redakcja zadbała również o to, aby czytelnicy mogli skorzystać z pełnej listy słówek, a nauczyciele wykorzystujący ten magazyn podczas zajęć dodatkowych bądź lekcyjnych mieli do dyspozycji odpowiednią ilość ćwiczeń i zadań. Wszystkie materiały można zdobyć klikając tutaj 
English matters Musical Tour czyli muzyczne wydanie specjalne 
Redakcja magazynu zdawała sobie sprawę, że wśród czytelników English matters jest wielu miłośników brytyjskiej muzyki. To właśnie z myślą o nich i dla nich przygotowane zostało kolejne wydanie specjalne. Wraz z autorami artykułów czytelnik odwiedza takie miejsca jak : Irlandia, Szkocja, Walia, Londyn, Liverpool, Bristol czy Newcastle. Bohaterami kolejnych tekstów są kultowe angielskie zespoły takie jak:
 • The Rolling Stones
 • The Beatles
 • U2
Swoje pięć minut w tym wydaniu ma także Enya oraz zmarła bardzo młodo Amy Winehouse. Jak widać do wyboru, do koloru, jak widać każdy znajdziecie coś dla siebie. Dodatkową niespodzianką jest dołączona do magazynu płyta CD zawierająca utwory native speakerów mieszkających w naszym kraju. Szkoda, że nie jest to krążek zawierający utwory wyżej wymienionych wykonawców.
Recenzowane dziś magazyny są staranie przygotowane i bogate ilustrowane, a poziom trudności zawartych w nich artykułów zróżnicowany. Dlatego śmiało mogą służyć jako pomoc dydaktyczną podczas korepetycji czy samodzielnej nauki. Będą interesującą odskocznią od standardowych . często przeładowanych jeśli chodzi o treści i zagadnienia szkolnych podręczników. Są opracowane tak, że z czystym sumieniem rekomenduję je zarówno nauczycielom jak i uczniom. 
Za możliwość zrecenzowania magazynów dziękuję wydawnictwu Colorful Media.
 

4 komentarze:

 1. Trochę odpuściłam te magazyny z braku czasu. :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno sporo fanych rzeczy bym się z niego dowiedziala ;) pozdrawiam i zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja spasuje, bo nie umiem angielskiego. W szkole miałam tylko niemiecki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Numer 54 już dawno za mną i tradycyjnie już, zakochałam się we wszystkich artykułach. Ciekawe, intrygujące, a przede wszystkim edukujące, dlatego chętnie polecam EM każdemu, kto chce podszkolić swój angielski!

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.