sobota, 1 sierpnia 2015

Porządków na blogu ciąg dalszy tym razem... książkowych, a właściwie to recenzyjnych + wyniki ankiety i muzyczny akcent.

Źródło: http://tricksart.pl/pl/p/NAPIS-SIERPIEN/559


1 sierpnia. W polskiej historii to data szczególna, bo to właśnie  wtedy w 1944r  punktualnie, o godzinie 17.00  zwanej później godziną W wybuchło Powstanie Warszawskie. Tysiące powstańców, setki ofiar oraz dziesiątki książek, filmów i seriali na ten temat. W ramach uczczenia dzisiejszej  71 rocznicy tak ważnego wydarzenia na blogu miała pojawić się przedpremierowa recenzja książki Edwarda Piegi Dziedzicząc miłość, tematycznie związanej z II wojną światową, a więc także z powstaniem. Miała, ale się nie pojawi, nie dzisiaj, ponieważ nie wyrobiłam się z lekturą. Co zatem będzie  tematem notki o kolejnym tajemniczym tytule ? Na początku jest ten okolicznościowy wstęp, na końcu będzie jeszcze jeden powstańczy akcent, a teraz kolejne blogowe porządki i informacje. Jakie ? Już wyjaśniam. 


Często kiedy prezentuję Wam notki z moimi nowymi zdobyczami książkowymi pojawiają się pod nią komentarze z tytułem, konkretnej książki, na której recenzję czekacie najbardziej wraz z podaniem powodu lub bez. Jednak nie wszyscy  Moi czytelnicy doczekali się recenzji swoich ukochanych książek z danego stosiku. Dlaczego ?  Zaraz się o tym przekonasz Drogi Czytelniku, ponieważ listę książek wraz z powodami dla, których do tej pory nie zostały/ nigdy nie zostaną one  zrecenzowane na tym blogu prezentuje poniższa tabela. Chyba pierwsza w historii bloga, ale idealnie nadająca się do tego co chcę Ci przedstawić. 


Tabela nr1 Książki, jakie z różnych powodów nie zostały/ nie zostaną zrecenzowane na blogu
Autor książki
Tytuł książki
Powód braku recenzji
Janet Evanovich
Parszywa dwunastka
Nie czytam kryminałów
Laurie Frankel
Na razie żegnaj
Książka nie dotarła
Eve Edwards
Alchemia miłości
Książka nie dotarła
Eve Edwards
Demony miłości
Książka nie dotarła
Michael H. Brown
Po drugiej stronie
Kompletnie nie mój klimat
Agnieszka Pruska
Literat
Nie czytam kryminałów
Libba Bray
Mroczny sekret
Nie przebrnęłam przez książkę
Meredith Goldstein
Single
Nie przebrnęłam przez książkę
Stephen King
Mysery
Książka oddana  komuś
Stephen King
Ręka mistrza
Książka oddana komuś
Barbara Jasnyk
Kaktus w sercu
Nie przekonała mnie
Jagoda Wochlik
Milczące słowa
Nie przebrnęłam przez książkę
Agnieszka Wojdowicz
Strażnicy Nirgali
Kompletnie nie mój klimat
Paulo Coelho
Weronika postanawia umrzeć
Brak czasu w tamtym momencie

Źródło: opracowanie własne ( 2015)
Jak widać powody są różne od moich decyzji, poprzez rzeczy zupełnie ode mnie niezależne. Powieści pochodzą z różnych źródeł  jedne są pożyczane od znajomych, drugie wygrane w konkursach . Kiedyś namiętnie brałam w nich udział teraz wybieram je staranniej. Jeszcze inne to egzemplarze od wydawców, które nie dotarły lub o nierecenzowanie, których poprosiłam i otrzymałam stosowną zgodę. Reszta pozycji prędzej czy późnej zostanie zrecenzowana ( w notkach pojedynczych lub zbiorowych, ale raczej to pierwsze). Znacie książki z tej listy? Mam czego żałować ? Jeśli tak / nie to z jakiego powodu ?Druga cześć dzisiejszego posta dotyczyć będzie wyników ankiety, jaką kilka dni temu tutaj zamieściłam. Pytałam w niej oto Czy  Ty Drogi Czytelniku, chcesz więcej postów z cyklu Telewizja i film. W ankiecie wzięły udział zaledwie 4 osoby + 1 jedna, która wypowiedziała się na ten temat w komentarzu pod recenzją. Przyznam, że liczyłam na większy odzew, ale jak to mówią lepszy rydz niż nic. Być może dałam Wam za mało czasu/ nie lubicie tej techniki badawczej/ za mało się reklamowałam. Ponad 90% głosujących wybrało odpowiedź Tak. Nikt z ankietowanych nie zaznaczył opcji Nie, a tylko jedna postanowiła odpowiedzieć Nie mam zdania. Głos większości wygrywa więc wszystko jasne Posty filmowo telewizyjne będą się pojawiać!!!. Póki co mam pomysły na trzy ( dwie recenzje filmów + jedna prezentacja kanału telewizyjnego). Potem zobaczymy. Jestem otwarta na propozycje/ filmów/ kanałów/ programów z Waszej strony. 

Nie wiem czy ta wiadomość Was ucieszy czy nie, ale Będzie jeszcze jedna ankieta. Bardzo dla mnie ważna, bo poświęcona kolejnym cyklom blogowym, jakie chcę wprowadzić. Wasze zdanie jest dla mnie ważne. Dlatego naprawdę proszę przyłóżcie się do głosowania. Ankieta miała pojawić się już dzisiaj, ale coś Blogger nie chciał ze mną współpracować. Spróbuję jutro. Będziecie mogli głosować przez prawie cały sierpień. Post z wybranego cyklu pojawi się pierwszego września. Chyba, że w ogóle nie będziecie ich chcieli. Będę mieć dla Was jeszcze jedną misję, ale o tym razie cisza. Dowiecie się wszystkiego w odpowiednim czasie. Teraz zdradzę tylko, że jest ona związana z językiem polskim jako przedmiotem szkolnym. Tyle musi Wam wystarczyć. Na tę chwilę.  Reszta niebawem. 
 
Teraz mam dla Was obiecaną piosenkę. Pochodzi ona z serialu Czas honoru Powstanie i nosi tytuł Dziewczyna z granatem . Śpiewa młoda aktorka i wokalistka, Katarzyna Sawczuk. Zapraszam do komentowania i dyskutowania. Klawiatury w dłoń. Przyjemnego dnia życzy Anne 18.
Miłego słuchania. 
Ps: Na pasku bocznym  widnieje nowa ankieta. Swoje głosy możecie oddawać przez cały sierpień. Po wielu próbach wreszcie ustawiłam odpowiednią datę. Pojawiła się też przydatna bardzo Wyszukiwarka. Długo zastanawiałam się gdzie ona jest, wreszcie znalazłam. Myślę, że to znacznie ułatwi poruszanie się po Blogu. Zapraszam do głosowania w ankiecie.

7 komentarzy:

 1. Chyba było za mało czasu na ankietę, bo to czas urlopów. Ja np,. w ogóle nie zdążyłam jej zobaczyć...
  Robiąc ankiety u siebie staram się by wisiały tak z miesiąc...
  Coelho to nie mój klimat a Single to naprawdę specyficzna książka czy Brown...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bym jednak polecała Ci jakiś fajny kryminał - może akurat się spodoba :) pozdrawiam, zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Single" czytałam i książka mi się podobała. A powieści Kinga uwielbiam. Ciekawe zestawienie, pierwszy raz z czymś takim się spotykam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie to czytać, bo myślałam, że nie jestem z tym oryginalna. To był bardzo spontaniczny pomysł. Cieszę się, że Ci się podoba.

   Usuń
 4. Żałuj "Ręki mistrza" - książka ma niesamowity klimat! Z trzech powieści Kinga, które czytałam, ta była zdecydowanie najlepsza. Warto również przeczytać serię autorstwa Eve Edwards - nie jest to arcydzieło, ale książki całkiem ciekawe, szczególnie dla osób, które lubią akcję umieszczoną w dawnych czasach ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Evanovich możesz żałować, to bardzo lekki kryminał z mega dużą dawką śmiechu. ;) Kinga nie lubię...

  W ankiecie zagłosowałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Za akcent muzyczny masz u mnie wielkiego "+", bo bardzo lubię tą piosenkę, którą zresztą poznałem dzięki serialowi:)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.