niedziela, 16 sierpnia 2015

Cykl Film i Telewizja #2 Jak znaleźć dobre kino w bezpłatnej telewizji czyli o kanale Stopklatka TV słów kilka.

Dzisiaj spełniam Wasze życzenie i publikuję kolejny post z  cyklu Film i Telewizja. Oto jego krótka charakterystyka :
Film i Telewizja to cykl w, którym  dwa razy w miesiącu  pojawiać się będą notki na temat kanałów/ programów/  seriali telewizyjnych oraz recenzje filmów z duszą , z drugim dnem, takich, które warto/ trzeba zobaczyć. 

Pierwszy post w tym cyklu poświęcony był stacji TVN Fabuła, która  dostępna jest  jedynie na platformach cyfrowych. Dzisiaj coś dla tych, którzy posiadają  tylko telewizję naziemną. Wśród nich jest zapewne wielu wielbicieli kina zarówno polskiego jak i europejskiego. Oni  nie mogą być i nie są pokrzywdzeni. Mają ochotę na seans filmowy i produkcję najwyższej próby ? Może wolą obejrzeć stary, dobry polski serial taki jak Czterej pancerni i pies czy Polskie drogi?  To bardzo proste wystarczą trzy kroki: Pierwszy zarezerwować czas o odpowiedniej godzinie, drugi wziąć do ręki pilot od telewizora.  Ostatni  z nich  to wybór kanału. W przypadku telewizji naziemnej jest to numer 17, a satelitarnej ( Cyfrowy Polsat) 58. Tyle słowem wstępu. Teraz zobaczymy co do powiedzenia o sobie  mają sami twórcy projektu. Na stronie internetowej Stopklatka TV  przeczytać możemy następujące słowa : 

"Na naszej antenie każdy widz znajdzie coś dla siebie. Prezentujemy szeroki wybór kina zagranicznego i polskiego: najlepsze komedie, wciągające thrillery, kultowe seriale, poruszające dokumenty, klasyczne westerny, trzymające w napięciu kryminały, kino kostiumowe i wielkie filmowe widowiska. Poza różnorodną ofertą programową nasze  największe atuty to bezpłatny i powszechny dostęp oraz maksymalny zasięg".
 Jak widać do wyboru do koloru. Wśród filmowych propozycji znajdzie się coś dla kobiet , mężczyzn , dzieci, młodzieży i osób starszych. Pełna uniwersalność. To  już duży plus.

Stacja, która oficjalnie wystartowała 5 marca 2013 roku przygotowała dla swoich widzów kilka pasm tematycznych emitowanych w określone dni tygodnia o 20. 00.   Są to : 
 • Kino z historią( Poniedziałek) filmy biograficzne, fabularne opowiadające o  losach wybitnych postaci, które zmieniły bieg historii. Wielkie bitwy i inne przełomowe wydarzenia przeniesione na ekran. Głośne skandale, ważne odkrycia , rozwiązywanie zagadek historii. To znajdziesz właśnie tutaj.
 • Wieczór kawalerski ( Wtorek)- typowo męskie kino. Pościgi, bójki, kradzieże, kryminalne zagadki, zbrodnie +korupcja, mafijne porachunki i ta  gorsza strona sądów oraz pozostałych organów wymiaru sprawiedliwości.   Szukasz filmu, gdzie dominują zwroty akcji ? Zdecydowanie dobry adres. 
 • Czas  humoru ( Czwartek)- tym razem coś dla Pań i miłośników wszystkich typów komedii. Od romantycznych poprzez sensacyjne aż do kryminalnych . Potrzebna poprawa humoru ?  Proszę.
 • Sezon strachu ( Piątek)- w tym paśmie na ekran wkraczają wszelkie nadprzyrodzone i budzące grozę istoty. To czas wampirów, wilkołaków, zjaw i duchów. Lubisz się bać ? Świetnie zapraszam do oglądania. To coś w sam raz dla sympatyków  horrorów i filmów sensacyjnych z krwawymi scenami.
Ważne linki :
Strona  Internetowa :  WWW
Fan Page na Facebooku :: Facebook  
Jak i gdzie oglądać : Gdzie oglądać ? 
 
Ja osobiście dopiero  poznaję bliżej Stopklatkę , więc na razie nie będę wypowiadać się na temat tego czego jest w nie za dużo/ czego nie ma , a powinno być. Jednak może ktoś z Was  udzieli mi odpowiedzi? Zapraszam do komentowania życząc miłego niedzielnego wieczoru. Oczywiście z filmem w tle. Anne 18. 


 


 
  4 komentarze:

 1. Mnie na pewno zainteresował Sezon strachu nadawany w piątek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam horrory, więc piątek będę rezerwował dla tego kanału ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja już rezerwowuję sobie poniedziałek :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Teraz jeszcze przydałoby się mieć TV, ale chyba by się nie zmieścił w pokoju. Ot brutal lajf, bo poniedziałkowe menu brzmi ciekawie. ;)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.