niedziela, 25 listopada 2012

Blogowa zabawa 30 dni z książkami+ 1 dodadkowy w nieco innej formie.

Postanowiłam podobnie jak autorka bloga http://www.kreatywa.net/ odpowiedzieć na wszystkie pytania w jednym poście, Mam nadzieję, że wspomniana bloggerka nie obrazi  się  jeśli wykorzystam jej pomysł i w podobny sposób przedstawię swoje typy. Natomiast wy będziecie mogli lepiej poznać moje czytelnicze gusta. Tak więc po kolei:


1) Twoja ulubiona książkaJeśli mam wybrać tą jedną typuję Jesienną miłość  Nicholasa Sparska. Jednak książek, które zaliczam do ulubionych jest naprawdę wiele.


2) Książka, którą lubisz najmniejnie ma takiej. Niektóre tytuły lubią bardziej drugie mnie, ale tego jednego nie umiem podać.


3) Książka, która Cię kompletnie zaskoczyła- Weronika postanawia umrzeć Paulo Coelho . Oczywiście w sensie pozytywnym.
4) Książka, która przypomina Ci o domu - Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Maund Montgomery.


5) Książka non-fiction, której czytanie sprawiło Ci niekłamaną przyjemnośćbrak

6) Książka, przy której płaczesz  -  sporo takich tytułów.

7) Książka, przez którą trudno przebrnąćUlisses James Joyce. Strasznie zagmatwana, ale warta przeczytania naprawdę.

 8) Mało znana książka, która nie jest bestsellerem, a powinna nim być -   ciężkie pytanie. Może Ludzie na walizkach Szymona Hołowni.9) Książka wielokrotnie przez Ciebie czytana - Cała seria J.K Rowling o młodym czarodzieju z Hogwartu.10) Pierwsza książka przeczytana przez Ciebie - Astrid Lindgren i jej Dzieci z Bullerbyn.
11) Książka, dzięki której zaraziłaś się czytaniem - jak wyżej.
12) Książka, która tak wycieńczyła Cię emocjonalnie, że musiałaś przerwać jej czytanie lub odłożyć na jakiś czas -   Ostatnio była to książka Donny Ford o niej samej czyli Pasierbica.

13) Najukochańsza książka z dzieciństwa - patrz punkt 4.

14) Książka, która powinna się znaleźć na obowiązkowej liście lektur w szkole średniej - jeśli chodziło by o gimnazjum napisałabym Pamiętnik narkomanki. Szkoła średnia to powinno być już coś z literatury wspłóczesnej np Gra na wielu bębenkach Olgi Tokarczuk. Świetny zbiór opowiadań.

15) Ulubiona książka traktująca o obcych kulturach - Kobieta na krańcu świata Martyna Wojciechowska.

16) Ulubiona książka, którą sfilmowano - Skazani na Shawshank, Stephen King. Jeden z lepszych filmów jakie oglądałam. 


17) Książka, którą sfilmowano i zrobiono to źle  Dżuma Albert Camus. Książka genialna film już niestety nie tak  dobry.
 
18) Twoja ukochana książka, której już nie można kupić - chyba wszystkie jeszcze się da odszukać jeśli nie w księgarni to w antykwariacie .

19) Książka, dzięki której zmieniłaś zdanie na jakiś temat - brak

20) Książka, którą byś poleciła osobie o wąskich horyzontach myślowych - nie ma bladego pojęcia.

21) Książka, która przyniosła Ci wielką przyjemność, ale wstydzisz się przyznać, że ją czytałaś - brak
22) Ulubiona seria wydawnicza - Pisane przez życie- są to zawsze historie , które wydarzyły się naprawdę. Bardzo chcę przeczytać wszystkie 34 części tego cyklu.

23) Ulubiony romans  Nora Roberts Stolik dla dwojga.
 


24) Książka, która okazała się jednym wielkim oszustwem -  nie ma takiej . Na razie żadna mnie tak bardzo nie rozczarowała. Opisy z okładki zawsze są zgodne z tym co potem czytam.


25) Ulubiona autobiografia/biografia  do tej pory czytałam tylko jedną biografię. Więcej raczej nie planuje. Dlatego wpisuję ten tytuł Być jak Adele Caroline Sanderson.

26) Książka, którą chciałabyś przeczytać, a jeszcze nie jest napisana - moja własna. Kiedyś miałam takie małe pisarskie marzenia. Być może jeszcze kiedyś uda mi się je zrealizować.

27) Książka, którą byś napisała, gdybyś umiała - Harry Potter, J. K. Rowling, ponieważ jak wielokrotnie podkreślam , że mam do niej sentyment.28) Książka, której przeczytania bardzo żałujesz -  brak
 

29) Autor, którego omijasz - Agata Christie. Nie przepadam za kryminałami.
30) Autor, którego wszystkie książki czytasz   Nicholas Sparks.
I na koniec mój pomysł
31) Książka, którą aktualnie czytasz- Richard Paul Evans Szukając Noel. Wreszcie udało mi się zdobyć książki autora, którego wszyscy tak zachwalają.

Jeśli jeszcze nie braliście udziału w tej blogowej zabawie a macie ochotę napiszcie odpowiedzi w komentarzu. Osoby, które już podawały swoje typy niech napiszą o tym w komentarzu  chętnie poczytam Wasze wpisy na blogach. 7 komentarzy:

 1. Czemu nie zamierzasz czytać biografii? :)

  Uwielbiam 'Jesienną miłość', może nawet niedługo przeczytam ją sobie kolejny raz. Zgadzam się też co do typów związanych z Rowling, Montgomery i Lindgren :) O, i 'Skazanych' też uwielbiam, aczkolwiek filmu w całości jeszcze nie widziałam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie pisarskie marzenie, ma chyba wiele moli książkowych0. :)

  Też chciałam zapytać czemu nie zamierzasz czytać biografii. :P

  "Skazanych..." oglądałam, choć wolę "Zieloną milę". Za to nie czytałam książki. Muszę to wreszcie nadrobić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie zamierzam czytać biografii ponieważ nie lubię zagłębiać się w życiorysy.( na razie) może kiedyś to się zmieni. Choć wiem , że dobra znajomość biografii pisarza/artysty pomaga w prawidłowej interpretacji tekstu lub utworu muzycznego. Poza tym nie znam zbyt wielu biografii.

  OdpowiedzUsuń
 4. Też właśnie zastanawiałam się nad umieszczeniem odpowiedzi na wszystkie pytania w jednym poście, bo jest to wygodniejsze. A cała zabawa jest świetna. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy pomysł z umieszczeniem wszystkich odpowiedzi w jednym poście:) Ciekawe odpowiedzi:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja również wielokrotnie czytałam Harrego :D

  OdpowiedzUsuń
 7. a ja Harrego nie przeczytałam...

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.