poniedziałek, 13 maja 2024

Realizacja postanowień noworocznych - jak Wam idzie ?

Drodzy Czytelnicy.  W kalendarzu maj , więc może pora sprawdzić jak idzie nam realizacja planów na ten rok ?  Moje były bardzo ambitne zaraz je przypomnę. Cieszę się, że część z nich udaje się realizować.  Przeczytałam kilka bardzo wartościowych książek ich listę znajdziecie na końcu tej strony. Obejrzałam kilkanaście filmów, a ponadto udaje mi się uczyć trzech języków jednocześnie.  tj. angielskiego z kanałem Po Cudzemu, hiszpańskiego z kanałami Elisa Pena i Agata uczy oraz raz w tygodniu włoskiego z ItalYOLO. Celowo nie podaję Wam linków, po pierwsze dlatego, że o tychże kanałach pisałam  już nie raz. Po drugie bardzo łatwo je znaleźć. Jeśli ktoś jest zainteresowany na pewno  znajdzie je w poprzednich postach, choćby  Inspiracjach z zakamarków Internetu. 


 źródło

Moje plany  na 2024 rok prezentowały się następująco: 

 • Przeczytać przynajmniej 50 książek- póki co przeczytałam 7, ale bardzo dobrych. 
 • Obejrzeć przynajmniej 60 filmów- póki co obejrzałam 20 
 • Przynajmniej sześciokrotnie wybrać się do kina - na razie byłam czterokrotnie na  Akademii Pana Kleksa, Miszmasz czyli Kogel Mogel 5 , Sami Swoi Początek i Za duży na bajki 2.
 • Stawiać przed sobą nowe wyzwanie czyli np. nauka angielskiego, hiszpańskiego i włoskiego jednocześnie- na  razie to wyzwanie idzie całkiem nieźle, choć zdarzają się dni bez lekcji, ale wtedy nadrabiam kolejnego dnia.  Jeden z plusów nauki  w Internecie jest taki, że mogę sobie odtwarzać lekcję kiedy tylko chcę. 
 • Zrealizować plany , których nie zrealizowałam w tym roku- zobaczymy ile się uda. 
 • Korzystać z różnych planerów organizerów i innych materiałów także tych darmowych znalezionych w Internecie.  Korzystam z planera 2024  i Dziennika Mola Książkowego. Oba zakupiłam w sklepie Luna World. Zajrzyjcie, bo warto. 
 • Zrobić porządki na liście blogów, które obserwuję i kanałów jakie subskrybuję- punkt w trakcie realizacji. 
 • Zrobić więcej dla siebie niż w roku 2023. 
 • Inne plany, które chcę zostawić dla siebie. 
 • Inne plany, które przyjdą mi do głowy w 2024- zadanie na drugą połowę roku. 
Na dziś ode mnie to już wszystko.  Jak  Wam idzie realizacja postanowień noworocznych ?  Może z części z nich zdążyliście już zrezygnować lub zamienić je na inne ? 
Zapraszam do dyskusji. Udanego dnia. Anne 18. 

4 komentarze:

 1. Ja nie mam z tym problemu ponieważ nie mam takowych postanowień:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie robię postanowień noworocznych, ale chętnie w ciągu roku włączam jakąś pasję do terminarza realizacji. W tym roku mało mam czasu dla siebie, ale inne ważniejsze rzeczy mnie zajmują.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczerze? Nie robię postanowień noworocznych, więc nie nam się z czego rozliczać, ale rok 2024 na razie zaliczam do udanych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie robiłam żadnych postanowień, działam na bieżąco.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.