środa, 6 grudnia 2023

Wpis mikołajkowy 2023 czyli o mikołajkach w Waszych domach

 Drodzy Czytelnicy. Jak co roku  o tej porze przychodzę do Was z wpisem  mikołajkowym.  Tym razem chciałabym zapytać o to jak w dzieciństwie wyglądały Wasze domowe mikołajki, w jaki sposób znajdowaliście swoje prezenty , gdzie były ukryte i co najczęściej otrzymywaliście. 

Jestem też ciekawa czy mieliście konkretne tradycje związane z  mikołajkami tj. zostawianie dla Mikołaja ciasteczek, mleka, skarpety bądź inne związane np. z Waszym miejscem zamieszkania .

 

źródło

  Ja nie musiałam zbyt długo szukać prezentów. Zazwyczaj czekały obok łóżka lub na stole. Zawsze podpisane i pięknie zapakowane. Często dostawałam to o co prosiłam , choć oczywiście nie wszystko. Wśród upominków znajdowały się ubrania, słodycze, zabawki, a gdy byłam starsza kosmetyki i dekoracje świąteczne.  
 
Nigdy nie zostawiłam niczego dla przychodzącego Mikołaja w moim domu ani regionie nigdy nie było takiej tradycji. Prezentów przeważnie było kilka , ale zawsze sprawiały ogromną radość. 
 
Wpisy mikołajkowe z poprzednich lat znajdziecie poniżej:
 
Przygotowałam dla Was też playlistę z filmikami, w których znajdziecie mnóstwo prezentowych inspiracji
Przypominam, że dziś 6  grudnia oglądając Polsat możecie zupełnie za darmo pomóc chorym dzieciom. Wystarczy, że o 18.45 obejrzycie Mikołajkowy Blok Reklamowy. 
 
Jak wyglądały Mikołajki w Waszych domach gdy byliście dziećmi ? Co najczęściej  otrzymywaliście ? Czy jakiś prezent szczególnie zapadł Wam w pamięć ? W jaki sposób organizujecie mikołajki swoim pociechom/ uczniom/ podopiecznym ? 
 
Udanego dnia. Anne 18.  
 

 

 

 

 

 

 

2 komentarze:

  1. U mnie Mikołaj to były mandarynki i czekolada,było nas duzo w domu i kazdy dostawał to samo:) długo oczekiwany prezent:) Monika F

    OdpowiedzUsuń
  2. U mnie to słodycze wkładane do buta.

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.