niedziela, 6 grudnia 2020

Post Mikołajkowy czyli o radości płynącej z dawania prezentów

Drodzy Czytelnicy. 6 grudnia to w kalendarzu zawsze dzień szczególny. Mikołajki - dzień otrzymywania , ale i dawania prezentów. Nie wiem jak Wy, ale ja tak samo cieszę się kiedy otrzymuję i kiedy  daję komuś prezent.  Uśmiech na twarzy obdarowywanej osoby i satysfakcja jeśli prezent jest trafiony to największa nagroda. 

W tym roku z racji pandemii być może Mikołajki nie mają aż takiej otoczki jak w latach poprzednich, ale może to i lepiej ? Może to pozwoli nam lepiej zrozumieć, że w tym dniu tak naprawdę nie liczą się drogie prezenty, ale radość jaką sprawiamy innym nawet drobnym upominkiem. 

Od kilku lat co roku publikuję tutaj  dłuższy bądź krótszy wpis o tematyce mikołajkowej.  Poniżej znajdziecie ich listę. 

 źródło

  Wpisy z poprzednich lat z mikołajkami w tle :


Przygotowałam dla Was też playlistę z filmikami, w których znajdziecie mnóstwo prezentowych inspiracji
 
Pamiętajcie też, że możecie zrobić komuś prezent nie tylko nie wychodząc z domu, ale też wydając ani złotówki. Wystarczy, że dziś o 18:45 włączycie Polsat i obejrzycie Mikołajkowy Blok Reklamowy. To nic nie kosztuje, a może tak wiele. Im więcej nas będzie przed telewizorami tym więcej pieniędzy otrzymają potrzebujące dzieci. 
 
Jeśli chcecie napiszcie w komentarzach jaki jest Wasz stosunek do Mikołajek ? Pochwalcie się jaki prezent dziś dostaliście i czy był to prezent trafiony.  Udanego dnia. Anne 18.

6 komentarzy:

 1. Zawsze oglądam Mikołajkowy Blok Reklamowy. A prezenty uwielbiam dawać i otrzymywać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam patrzeć na reakcję obdarowywanej osoby 😍

  OdpowiedzUsuń
 3. Grudzień to w ogóle magiczny czas, kiedyś można obdarowywać innych :) Choć teraz trochę szarawo zważywszy na sytuację, warto mieć radość w sercu.

  OdpowiedzUsuń
 4. W tym roku mam takie przemyślenia, że w tym trudnym czasie szczególnie ważne sa prezenty niematerialne - ciepło, miłość, wsparcie, dobre słowo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiamy dawać prezenty - szczególnie te mikołajkowe, często są takie spontaniczne, miłe.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.