piątek, 17 marca 2023

Krótkie książki- możecie coś polecić ?

Drodzy Czytelnicy. W dzisiejszym wpisie postawię tylko jedno pytanie.  Będzie ono dotyczyć krótkich książek. Krótkich  czyli liczących poniżej trzystu stron. Nie wiem czy takich powieści recenzuje i czyta się mniej czy więcej niż kiedyś. Na literackich kanałach na Youtube  dość często się o nich mówi.  Dużo dobrego słyszałam o takich tytułach jak  Dorośli  czy Wrony.


 
Przyznam szczerze, że stosunkowo rzadko sięgam po książki liczące poniżej trzystu stron, chyba, że są to reportaże.  Najczęściej czytam powieści mające od 200 do  500 stron.  Jeśli publikacja ma większą objętość  sięgam po nią  tylko wtedy jeśli napisał ją mój ulubiony autor lub jeżeli poruszany w niej temat naprawdę mnie interesuje.  

Określenie krótka książka jest pojęciem względnym. Mnie np. zawsze kojarzyło się ze zbiorami opowiadań, tomikami, poezji , nowelami i czymś czego nie lubię czyli poradnikami,  mangami i komiksami. 
 
Z czym Wam kojarzy się  krótka książka i jak często czytacie takie powieści ? Czy objętość lektury ma dla Was duże znaczenie ? Jaką powieść/ reportaż liczący poniżej trzystu stron szczególnie polecacie ? 
 
Udanego dnia. Anne 18.  


 
 

10 komentarzy:

 1. Od siebie polecam Ślady małych stóp na piasku oraz Oskar i Pani Róża.

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie krótka to taka do max 150 stron :) ale takie bardzo lubie czytac. Pozdrawiam, zapraszam na nowy post do siebie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzadko czytam krótkie książki. Wtedy wolę sobie jakąś antologię poczytać. Z krótkich, może mniej znanych, polecam "Wierna rzeka" Stefana Żeromskiego czy "47 roninów" Ogaty Gekkō

  OdpowiedzUsuń
 4. Z takich krótszych książek polecam reportaże Justyny Kopińskiej - ale pewnie już je znasz :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja to jestem mini czytelnikiem i specjalnie nie mam co polecić takiego krótkiego.

  OdpowiedzUsuń
 6. Teraz nic nie kojarzę, ale nie będę ukrywać - krótkie książki maja wielką zaletę - można je zabrać do podróży . Opasłe tomiska odpadają

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba rzadko sięgam po coś, co ma mniej niż 300 stron.

  OdpowiedzUsuń
 8. ja myślę że nie objętość a treść i jej jakość są dla mnie najważniejsze.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Dla mnie krótka to raczej poniżej 200 stron, choć znaczenie ma przede wszystkim format książki, czcionka, odstępy. Z takich krótszych polecam "Nigdy nigdy nigdy"

  OdpowiedzUsuń
 10. Objętość nie ma dla mnie większego znaczenia, jeśli książka jest interesująca, to przeczytam ją, bez względu na to ile ma stron.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.