czwartek, 9 marca 2023

Cykl Językowo # 43 Nowe książki do nauki języków znacie jakieś ?

 

Drodzy Czytelnicy. W Cyklu Językowo zazwyczaj to ja polecam Wam materiały do nauki języków obcych głównie angielskiego.  Dziś sama chciałabym poprosić Was o rekomendacje językowe. Chodzi mi głównie o książki / repetytoria do nauki angielskiego na poziomie B2- C2 . Znacie jakieś nowości wydawnicze w tym temacie?

 
Ja na co dzień korzystam z książek Arleny Witt Władaj i gadaj. Chciałabym jednak niedługo spróbować czegoś nowego, innego. Dużo dobrego słyszałam o książce  Marii Lekszczyckiej 365 Angielski na każdy dzień Klik oraz o  serii Mów śmiało Wydawnictwa Edgard Klik
 
Znacie powyższe tytuły, możecie coś o nich powiedzieć ?   Może chcecie polecić zupełnie inne publikacje?
 
Piszę ten post mimo, że mam świadomość iż w dzisiejszych czasach ucząc się języka samodzielnie częściej niż  z książek korzysta się z audiobooków, e-booków, fiszek, programów, kanałów na Youtube czy aplikacji mobilnych.  Mam jednak nadzieję, że wśród moich czytelników są jeszcze  tacy, którzy uczą się języków z  tradycyjnych podręczników.  

Może ktoś z Was  chodził/ chodzi do szkoły językowej  i korzysta z ciekawych materiałów. 
 
Pomożecie w tym temacie, nie tylko mnie, ale może i innym czytelnikom ?  Znacie ciekawe pozycje językowe z lat 2020- 2023 ? Najlepiej książki z płytą CD. Czy są tu jacyś miłośnicy książek językowych ?  Czy prawie  wszyscy już uczą się języków z materiałów innych niż książki? 
 
Udanego dnia. Anne 18.  


4 komentarze:

 1. Niestety nie znam powyższych tytułów, ale myślę, że mogą być godne uwagi. Na pewno nie są typowym podręcznikiem, tylko uczą praktycznej znajomości języka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznam, że nie lubię czytać książek po angielsku, bo nie mogę przyzwyczaić się do sposobu zapisywania dialogów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z pewnością dawno nie zajmowałam się tym tematem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja angielskiego uczyłam się z podręczników Gold Pearson, przygotowujących do FC.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.